چرا دولت ضایعات را همراه با گندم می خرد؟

چرا دولت ضایعات را همراه با گندم می خرد؟ به گزارش نت واش عضو شورای مركزی خانه كشاورز ایران اظهار داشت: سالیانه حدودا هفتصد هزار تن ضایعات با گندم مخلوط و به دولت تحویل و یا فروخته می شود.


نازخند صبحی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به خرید تضمینی گندم، اظهار نمود: سال ها قبل از این، بوجاری گندم توسط سازمان جهادكشاورزی انجام می گرفت ولی امروز این امر به بخش خصوصی واگذار شده و به تبع نظارتی بر آن وجود ندارد.
وی گندم را محصول استراتژیك عنوان نمود و اظهار داشت: سیستم خرید تضمینی گندم، این محصول استراژیك حدودا توسط دلالان انجام می شود و آنان نیز مواد دیگری چون خاك، شن و گندم ضایعاتی را با گندم مخلوط كرده و به دولت تحویل می دهند.
عضو شورای مركزی خانه كشاورز ایران اظهار داشت: وزیر بهداشت و رئیس سازمان ملی استاندارد در مورد تاثیر منفی این عمل بر سلامتی مردم، تذكر لازم را داده اند ولی متاسفانه از جانب متولیان اصلی این محصول واكنشی نشان داده نشده است و مسئولان مربوطه تخلف خودشان را با ترفندهای گوناگون می پوشانند.
صبحی اشاره كرد: سیستمی كه در سیستم خرید گندم تشكیل یافته، بسیار گسترده است بطوریكه طبق بررسی های به عمل آمده، سالیانه حدودا 700 هزار تن ضایعات با گندم مخلوط و به دولت تحویل یا فروخته می شود كه معنای دیگر آن، این است كه سالانه میلیاردها تومان از بودجه بیت المال تاراج می شود.
وی اشاره كرد: شایسته است وزارت جهادكشاورزی وارد عمل شده و از ادامه این عمل جلوگیری كرده و متخلفان را به دست قانون بسپارد؛ چون كشاورزان بطور مستقیم به بدنه جهادكشاورزی متصل هستند و پشتیبانی از كشاورزان وظیفه جهادكشاورزی است.1398/07/11
12:15:18
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: بهداشت , بودجه , دولت , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است