ظرفیت تولید مس به ۴۰۰ هزار تن می رسد

ظرفیت تولید مس به ۴۰۰ هزار تن می رسد به گزارش نت واش طبق اعلام مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران، تا آخر سال جاری ظرفیت تولید مس ایران به دو برابر ظرفیت فعلی و به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اردشیر سعدمحمدی در دومین همایش "صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته" با اشاره به اینكه ایران جایگاه هشتم را در جهان از نظر ذخایر مس دارد، اعلام نمود: ایران دارای ۳۴.۵ میلیون تن ذخیره مس خالص است كه معادل ۴.۱۵ درصد ذخایر جهان است. ذخایر مس كشور هفت میلیارد و ۲۱ میلیون تن با متوسط ۰.۴۶ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: در ارتباط با استخراج مس هم با عنایت به افزایش تقاضای جهانی برای این محصول، پروژه های زیرزمینی استخراج مس در جهان بزودی به بهره برداری می رسند. ایران ۱.۵ درصد تولید جهانی مس محتوی را در اختیار دارد.
او اضافه كرد: باید هم راستای روند جهانی ظرفیت تولید كنسانتره مس خویش را افزایش دهیم. سرمایه گذاری روی زیرساخت ها، افزایش تولید برق و افزایش تعداد خودرو های برقی سه عامل اصلی افزایش تقاضای جهانی مس هستند.
مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران اظهار نمود: تا آخر امسال ظرفیت تولید مس ایران به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید كه دو برابر ظرفیت فعلی است. هدف ما این است كه امسال ركورد تولید ۲۶۰ هزار تن كاتد را زده و سال آینده هم به بیشتر از ۳۰۰ هزار تن خواهیم رسید.1398/07/09
14:44:22
5.0 / 5
4581
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است