محمود صادقی: مصلحی درباره اعترافات متهمین ترور دانشمندان هسته ای پاسخگو باشد

محمود صادقی: مصلحی درباره اعترافات متهمین ترور دانشمندان هسته ای پاسخگو باشد به گزارش نت واش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مستندی كه از صداوسیما درباب متهمین ترور دانشمندان هسته ای پخش شده است، اظهار داشت: در این مستند این متهمین به كاری اعتراف می كنند كه چیزی جز مرگ برای آنها به دنبال ندارد اما بعدا مشخص می شود این ها دروغ بوده، وزیر اطلاعات سابق باید پاسخگو باشد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان دفاع مقدس از وزارت دفاع برای توسعه تكنولوژی های پدافندی قدردانی نمود و اظهار داشت: این تكنولوژی ها سبب سردرگمی دشمن است. تشكر می نماییم.
وی ادامه داد: درباب بحث روند خصوصی سازی در كشور مطالبی را بیان می كنم. حالا شاهد اعتراضات كارگران هفت تپه، هپكو و سایر واحدهایی كه بوسیله خصوصی سازی واگذار شدند، هستیم. باید روند خصوصی سازی و سیاست های ۱۸ ساله را در این مساله مورد بازبینی قرار دهیم. بنابر اطلاعات سایت سازمان خصوصی سازی بیشتر از ۶۰ درصد ارزش واگذاری ها بوسیله بورس و فرابورس بوده كه این البته امتیازاتی داشته و موجب رشد بازار سرمایه شده است ولی چون ۹۵ درصد آن به شكل بلوك انجام شده گسترش مالكیت عمومی و تأمین عدالت عمومی در آن مورد توجه نبوده است.
صادقی عنوان كرد: بنابر آمارهای سازمان خصوصی سازی سهم بخش خصوصی واقعی از واگذاری ها تنها حدود ۱۷ درصد بوده و بیشتر سهم متعلق به نهادهای عمومی و غیردولتی است. نهادهای عمومی و غیردولتی با سهم بیشتر از ۶۰ درصد رتبه اول را در واگذاری ها دارند كه این سبب شده با یك پدیده مبهم و غیرشفاف كه آنرا خصولتی نامیدند روبرو شویم. در جهان نمونه های موفق خصوصی سازی اولا از شفافیت برخوردار بوده و همین طور از بنگاه های كوچك آغاز كردند، كاری كه ما برعكس آنرا انجام داده ایم. این سیاست های غلط كشور را با مشكل روبرو كرده كه چوب آنرا كارگران نیشكر هفت تپه و هپكو می خورند. برای رساندن صدایشان حتی انجام كارهایی از قبیل بستن ریل راه آهن روی آوردند.
وی اشاره كرد: بنا بر گزارش های دیوان محاسبات در واگذاری هایی كه مربوط به نیشكر هفت تپه، هپكو، ماشین سازی تبریز، ریختگری، املاك ایلگلی، كشت و صنعت مغان، پالایش نفت كرمانشاه، آلومینیوم المهدی و طرح هرمزان انجام شده مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ یعنی احراز پایش اهلیت مدیریتی رعایت نشده است. ما در واقع قانون سیاست های اصل ۴۴ را به شكلی اجرا كردیم كه منجر به نقض اصل ۴۳ كه بر تأمین امكانات كار برای همه تاكید دارد، شده است. متأسفانه پس از گذشت دو دهه هم دولت به صورت كارفرمای بزرگ عمل می كند و هم ثروت در دست گروه های خاص گردش می كند. این خود منجر به ظهور طبقه اولیگارشی كه هم اقتصاد و هم سیاست را در دست دارد، شده است. برخی این واگذاری ها را نمی فهمم. آیا یك مجتمع حوزوی كه كارش تربیت طلاب است می تواند یك واحد صنعتی را اداره كند؟ یا به موضع لاستیك سازی دنا توجه كنید.
صادقی اظهار داشت: به سوژه اتفاقی كه بتازگی درباب متهمین ترورهای هسته ای كه با درایت وزیر اطلاعات در سال ۹۲ آزاد شدند، اشاره می كنم. در مستند كلوپ ترور كه از صداوسیما پخش گردید همه این افراد گفتند كه ما در اسرائیل بودیم و آموزش دیدیم ولی معلوم شد دروغ بوده است. سوال من از وزیر اطلاعات این است آیا امكان دارد فردی بدون فشار و شكنجه به عملی در صداوسیما اعتراف كند كه مجازات آن اعدام و مرگ است؟ وزیر اطلاعات بررسی كند كه چه كسانی آنها را وادار كردند كه به اعترافی روی بیاورند كه به جز مرگ چیزی برای آنها ندارد. وزیر اطلاعات سابق آقای مصلحی در این زمینه پاسخگو باشد.
منبع:

1398/07/03
20:40:26
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: بازار , تكنولوژی , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است