۴ راهبرد توسعه صنعت لوازم التحریر اعلام گردید

۴ راهبرد توسعه صنعت لوازم التحریر اعلام گردید به گزارش نت واش سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت با بیان چهار راهبرد اصلی توسعه صنعت لوازم التحریر اظهار داشت: توسعه صنعت لوازم التحریر مبتنی بر الگوی ایرانی - اسلامی یكی از برنامه های وزارت صنعت بوده و در این راستا تحقق چهار محور اساسی تكمیل سبد كالا در صنعت لوازم التحریر، تعمیق ساخت داخل، تامین نیاز داخلی كشور و توسعه صادرات، باید در اولویت قرار بگیرد.


به گزارش نت واش به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیاركی اظهار نمود: شروع سال تحصیلی فرصت مغتنمی است كه به نقش صنعت لوازم التحریر بعنوان یك كالای استراتژیك فرهنگی و اثرگذار در قشر كودك، نوجوان و دانشگاهی كشور با نگاهی تحولی بپردازیم.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت اضافه كرد: این صنعت ارتباط مستقیمی با فرهنگ جامعه ایرانی دارد و زیبنده كشور ما نیست كه با قدمت تاریخی و برخورداری از الگوی ایرانی – اسلامی، از محصولات تولیدی سایر كشورها تاثیر بپذیرد.
صادقی نیاركی لزوم برنامه ریزی برای توسعه این صنعت با نماد و الگوی ایرانی - اسلامی در محصولات صادراتی را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: كارگروه تخصصی متشكل از نمایندگانی از انجمن تخصصی، دفاتر صنایع غیر فلزی و نساجی، پوشاك و سلولزی و همینطور با حضور مشاور ارشد معاونت امور صنایع برای تدوین برنامه راهبردی توسعه این صنعت ایجاد شود.
وی تصریح كرد: برنامه توسعه این صنعت باید با محوریت تكمیل سبد كالا، توسعه و تعمیق ساخت داخل، تنظیم بازار داخلی و توسعه صادرات در دستور كار قرار گیرد و مهمترین محصولات داخلی سازی شده، شناسایی و احصاء شود.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت در بخش دیگری از سخنانش در مورد مشكلات این صنعت در حوزه واردات، لزوم پشتیبانی از محصولات داخلی، تامین مواد اولیه، اصلاح حقوق گمركی و... اظهار داشت: اصلاح و بازبینی در حقوق ورودی برخی كالاها در حوزه لوازم التحریر در دستور كار بوده و تصمیماتی برای حمایت های تعرفه ای از این صنعت در نظر گرفته شده است كه مستلزم حمایت نهایی كمیسیون ماده یك مقررات صادرات و واردات است.1398/07/01
22:11:20
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است