در مراسم افتتاح گمرك نمایشگاه بین المللی چه گذشت؟

برای كاهش قیمت ها، صبور باشید!

برای كاهش قیمت ها، صبور باشید! به گزارش نت واش بامداد امروز گمرك نمایشگاه بین المللی ایران افتتاح شد، گمركی كه بناست به ترخیص كالاهای مربوط به نمایشگاه ها و سایر حوزه های تولیدی كمك نماید. در این مراسم قائم مقام وزیر صنعت درباره كاهش قیمت كالاها بعد از پایین آمدن نرخ ارز، اظهار داشت كه ˮهمانطور كه در هفته های گذشته شاهد آن بودیم، قیمت برخی كالاها كاهشی شده و این روند ادامه خواهد داشت. با ثبات نرخ ارز بطور قطع هزینه تولیدكنندگان پایین می آید و این مساله در بازار تاثیر خویش را نشان خواهد دادˮ.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، این مراسم كه بامداد امروز در محل نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد، ابتدا با حضور رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت - همراه بود اما در نهایت گمرك به وسیله حسین مدرس خیابانی - قائم مقام وی - راه اندازی شد.
مدرس خیابانی كه مدیریت امور بازرگانی وزارت صمت را بر عهده دارد، در جریان این مراسم ابتدا به تشریح وظایف این گمرك جدید پرداخت و اعلام نمود: مقرر است در گمرك شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از ظرفیت حضور شركت های خارجی در نمایشگاه استفاده نماییم تا ترخیص راحت تر باشد. جهت گیری گمرك در نمایشگاه، تامین تجهیزات مورد نیاز تولیدكنندگان است و قرار نیست كالاهای دیگری از این طریق وارد شود.
صحبت های وی به این معنا خواهد بود كه اصلی ترین تمركز گمرك نمایشگاه، كمك به ورود شركت های خارجی به ایران است و با عنایت به برگزاری این نمایشگاه های مختلف اقتصادی در این مجموعه، تلاش ایران بر این است كه تجهیزات لازم برای حضور در نمایشگاه ها با سرعت بیشتری وارد شود.
بهمن حسین زاده - مدیرعامل شركت نمایشگاه ها - هم در ارتباط با وظایف این گمرك اظهار نمود: شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران حدود ۹۰ نمایشگاه به صورت سالانه برگزار می نماید و برای حضور ویژه شركت های خارجی در این نمایشگاه ها و همكاری آنها با شركت های ایرانی مطابق با كنوانسیون های موجود، گمرك در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران افتتاح شده است. این گمرك خدمات بسیار مهمی به شركت هایی خواهد داد كه قصد واردات تكنولوژی به ایران را داشته باشند و در شرایط تحریم اقتصادی این گام می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد رونق در صنعت ایرانی داشته باشد.
بخش مهم صحبت های مدرس خیابانی اما به وضعیت قیمت های موجود در بازار اختصاص داشت. او كه قبل از این هم اعلام نموده بود با كاهش قیمت ارز، قیمت كالاها در بازار كاهش خواهد یافت، این دفعه هم بر موضع قبلی خود تصریح كرد اما از مردم خواست كه برای نمایان شدن تغییرات صبر كنند.
وی درباره كاهش قیمت كالاها بعد از پایین آمدن نرخ ارز، اظهار داشت: همانطور كه در هفته های گذشته شاهد آن بودیم، قیمت برخی كالاها كاهشی شده و این روند ادامه خواهد داشت. با ثبات نرخ ارز بطور قطع هزینه تولیدكنندگان پایین می آید و این مساله در بازار تاثیر خویش را نشان خواهد داد.
به قول قائم مقام وزیر صمت، همانطور كه افزایش قیمت دلار به شكل دفعه ای قیمت ها را بالا نبرد، كاهش این نرخ هم باید با گذر زمان خویش را نشان دهد و این مساله بطور قطع اتفاق می افتد.
مدرس خیابانی درباره حواشی بوجود آمده پیرامون قیمت رب گوجه فرنگی هم توضیحاتی عرضه داد و اظهار داشت: با كاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار، قیمت تمام شده و فروش رب هم پایین آمده و از حدود ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در ماه های قبل به حدود ۱۵ هزار تومان رسیده است.1398/06/31
21:02:25
5.0 / 5
4209
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است