معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی خبر داد

پیش نویس آیین نامه تشكیل كارگروه مدیریت پایدار كوهستان تهیه شد

پیش نویس آیین نامه تشكیل كارگروه مدیریت پایدار كوهستان تهیه شد به گزارش نت واش معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اعلام نمود: تشكیل كارگروه مدیریت و بهره برداری پایدار كوهستان در دستوركار قرار گرفته ومتن پیشنهادی برای تصویب هیئت دولت با همكاری دستگاه های ذی ربط تهیه شد.


به گزارش نت واش به نقل از مهر، حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی با اشاره به اینكه كوهستان زیست بوم ارزشمندی است كه واجد ارزش های زیستی مختلف است، اظهار داشت: منابع آب كشور وابسته به این اكوسیستم بوده و خیلی از فعالیت های توسعه ای وابسته یا متأثر از كوهستان است.

وی با تاكید بر مدیریت یكپارچه كوهستان و لزوم حفظ پایداری اكوسیستم كوهستان، تصریح كرد: تشكیل كارگروه مدیریت وبهره برداری پایدار كوهستان در دستوركار قرار گرفته و متن پیشنهادی برای تصویب هیئت دولت با همكاری دستگاه های ذی ربط تهیه شد.
محمد مدادی مدیر كل دفتر موزه ملی و ذخایر ژنتیكی هم در اینباره اضافه كرد: بعد از برگزاری جلسات مختلف باحضور نمایندگان ارگان های مرتبط، آخرین جلسه بررسی و تدوین آیین نامه كارگروه ملی كوهستان در تاریخ ۱۲ شهریور ۹۸ باحضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی در پردیسان تشكیل و متن آیین نامه به منظور عرضه به هیئت دولت آماده شد.
مدیریت این اكوسیستم حساس و شكننده هماهنگی كلیه دستگاه های مرتبط را می طلبد و از این منظر تدوین آیین نامه مذكور گامی مهم برای دستیابی به مدیریت یكپارچه و توسعه پایدار محیط های كوهستانی كشور است.
در این آیین نامه وظایف تمام ارگان های مرتبط تعریف و نحوه اداره كارگروه در سطح ملی و هم در ساختارهای متناظر استانی تبیین شده است. این پیش نویس بزودی برای طی مراحل تصویب به هیأت دولت عرضه خواهد شد.

1398/06/18
23:51:45
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: آب , دستگاه , دولت , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است