خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع می باشد

خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع می باشد به گزارش نت واش مدیركل مركز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی كشور اظهار داشت: هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع می باشد.


به گزارش نت واش به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، مختارعلی عباسی در نخستین همایش هویت گذاری دام در استان گیلان، این طرح را نخستین گام برای انتخاب دام مولد دانست و اضافه كرد: در این طرح جابجایی دام با كدپستی تعریف می شود و با كامل شدن آن می توان آمار دقیق و طبق آن برنامه دقیق در تولید و مدیریت دام داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه بحث هویت گذاری دام بحث روز در كشور است، اظهار نمود: هویت گذاری در دنیا برای كنترل های بهداشتی و كنترل كشتارگاه استفاده می شود.
مدیركل مركز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی كشور با اشاره به جدی شدن قاچاق دام پارسال اظهار داشت: برای پیشگیری از نقل و انتقال دام، شیوه نامه ای تعیین شد و مالكین دام موظف شدند اطلاعات دام را گزارش و جابجایی را ثبت كنند.
وی ارتباط مستقیم دولت را با دامپرور غیر ممكن عنوان و خاطرنشان كرد: تشكل ها و اتحادیه ها این ارتباط را میسر كرده و خدمات رسانی را به دامدار تسریع می كنند، معرفی دام توسط اتحادیه ها و تعاونی ها و پس از آماده سازی به شهرستان ها تحویل داده می شود. دامدار تنها درخواست می كند و مراكز پیگیری فرآیند و معرفی پلاك و دریافت هستند.
این مسوول اذعان كرد: برای پلاك گذاری باید مقررات بین المللی رعایت شود كه ما آنرا انجام می دهیم.
عباسی با بیان این كه در سامانه هویت گذاری سرعت ثبت بالا رفته است، اذعان كرد: پلاك گذاری اصالت دام را نشان می دهد، در گذشته سامانه اصلاح نژاد و هویت گذاری یكی بوده است كه حالا جداسازی شده تا تداخل در فرایند ایجاد نشود.
مدیركل مركز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی كشور ابتدا و انتهای دام های پلاك گذاری را قابل ردیابی بیان و اظهار نمود: از مشكلات و چالش های هویت گذاری دام وارداتی بودن مواد اولیه جهت ساخت پلاك گوش، مقرون به صرفه بودن واردات پلاك گوش استاندارد كه البته دو تا سه كارخانه تولید پلاك داریم و در حال افزایش آن هستیم، پایین بودن توان مالی اتحادیه ها برای خریداری پلاك شماره گوش دانست.
وی دهیاری ها را برای انتقال اطلاعات مراكز به دامداری و بالعكس بسیار موثر دانست و اظهار داشت: تمامی مالكین دام زنده موظفند با رفتن به تعاونی دامداران شهرستان خود نسبت به ثبت و پلاك گذاری دام های خود در سامانه پنجره واحد كشاورزی اقدام و تغییرات آنرا به روز كنند.
عباسی با بیان این كه اجرای این طرح از مرداد ماه سال جاری در حال انجام می باشد، اضافه كرد: هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع و قاچاق محسوب و مشمول قوانین مبارزه با قاچاق می شود.
وی افزود: برای جابجایی و حمل و نقل دام زنده مالكین یا مباشرین حمل دام زنده از مبدا تمامی استان ها به مقصد استان دیگر موظفند در هنگام تردد مجوزهایی همچون سند حمل بار از سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای، گواهی بهداشتی حمل دام از سازمان دامپزشكی كشور را دریافت كنند.
مدیركل مركز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی كشور در انتها مزایای پلاك گذاری دام را هویت دار شدن دام های گله، جلوگیری از سرقت دام، تسهیل در دریافت خدمات دامپزشكی و تسهیلات بانكی، افزایش سرعت و دقت در امر بیمه دام كشور و برنامه ریزی برای تولید علوفه مورد نیاز دام بر مبنای آمار دامی كشور و همینطور امكان برنامه ریزی اصلاح نژاد جهت بهبود كیفی و كمی تولیدات دامی عنوان نمود.1398/06/17
01:47:14
5.0 / 5
4164
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , تولید , خدمات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است