مطالبه گری كاهش قیمت ها،

برخی فقط افزایش قیمت را خوب بلدند

برخی فقط افزایش قیمت را خوب بلدند به گزارش نت واش رئیس اتحادیه تزئینات داخلی اظهار داشت: برخی افراد در زمان افزایش نرخ ارز قیمت كالا را به لحظه گران می كنند اما با كاهش نرخ ارز، افت قیمت را در دستور كار قرار نمی دهند.


بهروز میلانی در گفت و گو با ایسنا، درباره دلیل عدم كاهش قیمت كالاها متناسب با افت ارزش دلار و ثبات نسبی آن در محدوده ۱۱ هزار تومان، اظهار نمود: پروسه ثبت، خرید و ورود كالا به كشور در حدود یك سال زمان نیاز دارد كه این مساله در تاثیرپذیری قیمت كالا از افت ارزش دلار، موثر است.
رئیس اتحادیه تزئینات داخلی افزود: علاوه بر آن اما برخی افراد با افزایش قیمت ارز به لحظه، قیمت نهایی كالا را می افزایند و در زمان افت نرخ ارز خصوصاً دلار، این كاهش قیمت را به لحظه اعمال نمی كنند.
وی اشاره كرد: حجم قابل توجهی از خرید محصولات از كشورهای دیگر مدت دار و اعتباری شده كه این مساله عاملی شده كه خریدار، بدهكار فروشنده باشد و به سبب اینكه تامین ارز برای تسویه حساب خودرا به لحظه و بوسیله بازار انجام می دهد، نرخ خرید ارز را به صورت مستقیم بر قیمت خود لحاظ می كند.
میلانی بیان كرد: هم اكنون بازار با ركود همراه می باشد و روند نزولی ارز این ركود را تشدید كرده است برای اینكه بیشتر مشتریان به دنبال كاهش قیمت بیشتر و ثبات نسبی بازار هستند، بدین جهت خریدهای خودرا به روزهای آینده موكول كرده اند.
وی با اشاره به اینكه فصل تقاضا برای تزئینات داخلی در روزهای شب عید است، اظهار داشت: هم اكنون بازار با كمبود كالا از نظر رنگ بندی، طراحی و میزان عرضه مواجه نیست.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با كاهش نرخ دلار در هفته های گذشته خیلی از مردم منتظرند قیمت كالاهایی كه به دنبال افزایش نرخ ارز، رشد كرده بودند، بار دیگر كم شود.
چندی پیش قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش بینی كرده بود كه در صورت پایین باقی ماندن نرخ ارز، قیمت كالاها به دنبال آن كم شود.
منبع:

1398/06/13
20:18:39
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: بازار , صنعت , فروش , محصولات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است