مذاكرات غول های دخانیات برای ادغام ۲۰۰ میلیاردی

مذاكرات غول های دخانیات برای ادغام ۲۰۰ میلیاردی به گزارش نت واش غول های دخانیات فیلیپ موریس اینترنشنال و آلتریا بعد از گذشت بیشتر از یك دهه از جدایی، سرگرم مذاكره برای اتحاد مجدد هستند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با عنایت به این كه ارزش فیلیپ موریس ۱۲۰ میلیارد دلار و آلتریا ۸۸ میلیارد دلار است، این قرارداد یك غول دخانیات به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار ایجاد خواهد نمود.

انتشار این خبر سبب شد ارزش سهام رقیبان آنها سقوط كند و ارزش سهام بریتیش امریكن توباكو سه درصد افت كرد.

آلتریا كه بزرگترین سرمایه گذار در شركت سیگار الكترونیكی Juul Labs است، در سال ۲۰۰۸ از فیلیپ موریس جدا شد.

تایید مذاكرات از جانب این دو شركت یك روز بعد از این انجام گرفت كه بانی هرزاگ، تحلیلگر ولز فارگو اظهار نمود شركت Juul Labs كه ۳۵ درصد آن متعلق به آلتریا است، شریك ایده آلی برای توسعه بین المللی خود در فیلیپ موریس خواهد داشت.

شركت Juul Labs به دنبال تفحص فزاینده رگولاتوری بر سر سلامت محصولاتش در آمریكا، در حال سرمایه گذاری برای رشد در خارج از این كشور است.

هر دو شركت فیلیپ موریس اینترنشنال و آلتریا سیگارهای مارلبرو تولید می كنند كه پرفروش ترین سیگار جهان است و آلتریا در آمریكا و فیلیپ موریس اینترنشنال در سایر نقاط جهان این سیگار را تولید می كنند.

فیلیپ موریس اینترنشنال برندهای پارلیامنت و ویرجینا را هم تولید می كند و بخش سیگار الكترونیكی خویش را دارد كه به قول این شركت، جایگزین دخانیات سنتی خواهد شد.

تحلیلگران اظهار كرده اند كه علت این اتحاد، مقابله با فروش سیگار است كه طبق اعلام گروه تحقیقاتی Cowen سال قبل در سطح جهانی ۴.۵ درصد كاهش پیدا كرد.

بر اساس گزارش شبكه خبری بی بی سی، هر گونه قرارداد ادغام باید مورد موافقت سهامداران این شركتها و رگولاتورها قرار بگیرد.
1398/06/07
14:26:46
5.0 / 5
4425
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است