ورود خاویار تقلبی جمهوری آذربایجان به بازار اردبیل

ورود خاویار تقلبی جمهوری آذربایجان به بازار اردبیل به گزارش نت واش مدیر كل شیلات استان اردبیل از ورود خاویار تقلبی به بازار با خاصیت ژلاتینی اطلاع داد و اضافه كرد: این خاویارهای تقلبی كه از جمهوری آذربایجان وارد بازار استان اردبیل شده فاقد خاصیت خاویار است و به شكل غیراستاندارد در بعضی مغازه ها عرضه می شود كه بطور قطع درصدد جمع آوری این محصول از بازار هستیم.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، میرآرمان واعظی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت نئور و از بین رفتن قزل آلا در این دریاچه اظهار نمود: با ورود گونه كراس به این دریاچه كه گونه مهاجم و از نوع هرز است دریاچه نئور در عین جوانی به مرحله پیری رسیده به صورتی كه تابحال اقداما و فعالیت ها در احیای این دریاچه برای تولید ماهی بی نظیر قزل آلا بی نتیجه مانده است.

مدیر كل شیلات استان اردبیل به قدرت بالای تكثیر گونه مهاجم كراس اشاره و تصریح كرد: البته چرای حیوانات و ورود كود به داخل این دریاچه هم به تشدید بحران نئور كمك كرده كه با رهاسازی اردك ماهی ها بارقه امید در دو سال آینده برای احیای دریاچه نئور و تولید قزل آلا با تغذیه 100 درصدی گاماروس فراهم آید.
وی با اشاره به اینكه با وجود اعلام آمادگی سه تا چهار نفر از سرمایه گذاران برای راه اندازی بازار پیشرفته و نوین آبزیان در اردبیل همچنان در تامین زمین مشكل وجود دارد، اظهار نمود: به علت آنكه برای سرمایه گذار زمینی دور از محدوده شهر تعریف شده آنها چندان رغبتی به راه اندازی بازار در این مكان ندارند ولی امیدواریم با همكاری شورا و شهرداری زمینی مناسب در یكی از شهرك های اردبیل، تامین و در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد تا خود او بتواند تمام زیرساخت های لازم را برای تدارك این بازار انجام دهد.
وی به تولید شاه میگوی آبی شیرین در بخشی از مناطق استان، اشاره و تصریح كرد: در شورابیل برای تولید 20 تن ظرفیت سنجی شده و ما 700 كیلوگرم صادرات شاه میگو را به علت مصرف نشدن داخلی آن انجام دادیم تا درآمدزایی از این محل صورت گیرد.

مدیر كل شیلات استان اردبیل در ادامه به طرح جامع مطالعات تولید آبزیان در شورابیل اشاره نمود و اظهار داشت: ما در استان با كمبود منابع آب در پرورش آبزیان روبرو می باشیم به صورتی كه در بعضی از سدهای استان به علت مصرف شرب امكان تولید آبزیان وجود ندارد.

واعظی افزود: ما طرح های توسعه آبزی پروری را برای بهره مندی از تسهیلات به بانك ها معرفی كردیم تا با آورده 20 تا 30 درصدی از تسهیلات 70 تا 80 درصدی بهره مند شوند.

وی نظارت و پایش مستمر را از وظایف اداره كل شیلات برشمرد و بیان كرد: برای پیشگیری از شیوع بیماری ها و كاهش تلفات ما رصد و پایش تمامی مزارع پرورش ماهی را در طول سال انجام می دهیم به صورتی كه دو سال قبل بخشی از آبزیان تلف شده معدوم سازی شد تا امكان توسعه بیماری در مزارع پرورش ماهی وجود نداشته باشد.

واعظی خاطرنشان كرد: ما نخستین استان غیرساحلی بودیم كه از هیئت دولت مصوبه راه اندازی چارت اداره كل شیلات را گرفتیم و امیدواریم با تامین اعتبار یك طبقه به این ساختمان اضافه شود تا زمینه گستردگی فعالیت شیلات را در استان شاهد باشیم.
واعظی افزود: ما هیچگونه دخالتی در قیمت گذاری آبزیان در بازار نداریم و این نرخ ها تابع عرضه و تقاضاست و مردم باید در خرید انواع ماهی دقت و توجهی اخیرا و كیفیت آن داشته باشند.

مدیر كل شیلات استان اردبیل در مورد فعالیت 540 مزرعه پرورش ماهی شامل منفرد، خرد و آب های جاری اظهار نمود: 98 درصد این مزارع الان فعال می باشند.
منبع:

1398/05/28
15:34:26
5.0 / 5
4473
تگهای خبر: آب , بازار , بحران , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است