نماینده بندرعباس در مجلس:

اهرم های قدرت مانع از واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو می شوند

اهرم های قدرت مانع از واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو می شوند به گزارش نت واش نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علیرغم تمامی سنگ اندازی ها و لابی گری ها برای حفظ شرایط فعلی، باید واگذاری سهام دو كارخانه ایران خودرو و ساپیا عملی شود.


احمد مرادی با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه خلیج فارس، با تبریك روز خبرنگار اضافه كرد: زحمات و ثمرات فعالیت های خبرگزاری ایسنا در استان هرمزگان مشخص و بر كسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به اینكه جوانی و پرانگیزه بودن خبرنگاران ایسنا سبب فعالیت های ماندگاری در هرمزگان شده است، افزود: بر خود وظیفه دانستم كه با حضور در این خبرگزاری روز خبرنگار را به تلاشگران عرصه خبر و عكس ایسنا تبریك عرض كنم.
ایشان در ادامه در مورد آخرین وضعیت واگذاری شركت های سایپا و ایران خودرو اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی با هدف پیشگیری از انحصار در این مورد ورود كرده است تا سهام این دو شركت عظیم كشورمان واگذار شود اما یكسری اهرم های قدرت مانع از تحقق آن می شوند و با لابی گری و سنگ اندازی تلاش در لغو این اقدام مجلس دارند.
مرادی با اشاره به اینكه در این اوضاع اقتصادی این كارخانجات تولید خودرو تنها مبادرت به تولید با كیفیت پایین می پردازند، افزود: این دو بنگاه اقتصادی تولید خودرو تنها هدفشان تولید خودرو با قیمت گزاف است و قائل به تولید با كیفیت و قیمت مناسب و واقعی نیستند كه شرمندگی آن تنها برای مسئولین است.
وی با اشاره به اینكه تابحال اینقدر خودرو بی كیفیت تولیدشده كه دیگر داد همگان بلند شده است، تصریح كرد: به هر جهت باید واگذاری سهام این دو كارخانه تولید خودرو صورت بگیرد.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینكه وضعیت خودرو با سایر تولیدات كشور متفاوت می باشد و در صورت واگذاری به صورت حتم به سرنوشت سایر صنایع واگذار تبدیل نخواهد شد، بیان كرد: به صورت حتم این طرح مجلس با موفقیت همراه خواهد بود البته اگر لابی گران و دست های پشت پرده بگذارند.
وی در مورد وضعیت استان هرمزگان و عملكرد مسئولین اضافه كرد: یكسری وعده هایی داده شد و با آغاز خوبی در دولت دوازدهم در استان هرمزگان همراه بود اما مردم بعد از دو سال در انتظار نتایج و تحقق وعده ها و شعارها هستند.
مرادی با اشاره به اینكه استاندار هرمزگان باید اعلام نماید كه چه عواملی سبب عدم تحقق وعده ها شده است، خاطرنشان كرد: با حضور استاندار و سایر مسئولین در محوطه دو بیمارستان شهید محمدی و كودكان بندرعباس كلنگ ساخت دو بیمارستان دیگر به زمین زده شد و قرار بر آن شد با كمك شركت نفت ستاره خلیج فارس و دولت و خیرین ساخته شود.
این عضو كمیسیون انرژی با اشاره به اینكه در این پروژه ها خیرین به تمامی وعده هایشان عمل كردند اما از تحقق كمك های دولتی خبری نیست، اظهار نمود: در بحث آموزش وپرورش باید از تمامی ظرفیت ها برای تحقق وعده ها بهره برد و در ساخت ۴۰ مدرسه تعهدی بنگاه های اقتصادی تعجیل كرد چونكه نیاز استان به مدارس بیشتری است و مشكل استان در مدارس تخریبی احتیاج به یك فكر جدی دارد.
وی با اشاره به اینكه نگرانی مردم در بحث اشتغال و بالا بودن نرخ بیكاری با وجود بنگاه های اقتصادی بزرگ در هرمزگان باید جدی گرفته شود، خاطرنشان كرد: همچنان معتقدم نرخ بیكاری هرمزگان بیشتر از ۲۶ درصد است و آمارهای مركز آمار در مورد میزان بیكاری هرمزگان واقعی نیست.
مرادی با اشاره به اینكه بنگاه های اقتصادی استان هرمزگان حاضر نیستند از نیروهای تحصیل كرده استان استفاده و حتی فهرست نیروهای استخدامی شان را شفاف اعلام كنند و این مورد ظلم بزرگی به استان و مردم مظلومش است، افزود: تا چه زمان مردم هرمزگان باید شاهد باشند با سفارش یك نماینده مجلس، مدیران و رانت افرادی به كار گرفته شوند كه نه تنها در این استان سكونت نداشته بلكه درد و رنج حضور این بنگاه های اقتصادی را نچشیده اند.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینكه از استاندار هرمزگان خواسته ام در این هفته جلسه ای تشكیل و مدیران بنگاه های اقتصادی پاسخگوی این وضعیت باشند، عنوان كرد: بافت فرسوده در سه نقطه از محلات بندرعباس خطرآفرین است و باید در مورد مرمت و بازسازی محله چاهستانی ها، آیت الله غفاری و دو هزار فكر عاجلی شود و وعده داده شده محقق شود.
او در آخر در مورد وضعیت كالاهای انباشت شده در گمركات استان هرمزگان، اضافه كرد: تاكید مجلس شورای اسلامی بر تعیین تكلیف هرچه سریع تر كالاهای انباشته شده است و علیرغم بازدید وزیر اقتصاد و دارایی و كمیسیون های مختلف مجلس اما هنوز مشكلات گذشته پابرجا و این مورد نیازمند پیگیری جدی تری است.1398/05/22
13:33:29
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: تولید , خودرو , دولت , كیفیت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است