پیش بینی قیمت خودروهای خارجی

پیش بینی قیمت خودروهای خارجی به گزارش نت واش مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تصریح كرد: با تعرفه های جدید واردات خودرو باید قیمت انواع خودروی خارجی در بازار كاهش یابد و پیش بینی ما هم با عنایت به باز شدن سایت ثبت سفارش و ورود خودروهای جدید، كاهش قیمت هاست.علی علی آبادی در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال كه به دنبال افزایش تعرفه های واردات، سایر هزینه هایی كه به واردكنندگان تحمیل می گردد هم افزایش می یابد، این مورد تا چه اندازه می تواند در قیمت انواع خودرو اثرگذار باشد، اظهار نمود: این گونه نیست كه بگوییم تمام هزینه های واردات افزوده می شود. زمانی كه به عوارض واردات یك خودرو افزوده می شود، برخی موارد دیگر مانند ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هم وجود دارد كه این بخش ها جدا از تعرفه گمركی هستند.

وی اضافه كرد: معمولا حقوق ورودی خودروها بر مبنای ارزش آنها دریافت می گردد و بر همین مبنا تعرفه واردات روی این مسئله تاثیر چندانی ندارد.

مدیركل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اظهار نمود: با عنایت به مجموع شرایط و اینكه در ماه های گذشته قیمت انواع خودروی خارجی رشد قابل توجهی داشته اكنون پیش بینی ما این است كه با باز شدن سایت ثبت سفارش و ورود خودروهای جدید، قیمت ها نسبت به گذشته كاسته می شود.

علی آبادی تصریح كرد: تعرفه واردات انواع خودرو حدود ۱۵ تا ۴۰ درصد افزایش داشته كه این رقم كمتر از افزایشی است كه هم اكنون در بازار خودروهای خارجی صورت گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال كه اگر این گونه است آیا در جلسات تعیین تعرفه راهكاری برای مبارزه با گران فروشی در این بخش دیده شده است؟ توضیح داد: اطلاع دقیقی از جلسات هیات وزیران در این باره ندارم، اما به هر صورت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و همینطور شورای رقابت به كنترل اوضاع خواهند پرداخت. 

1396/10/17
16:53:03
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: آب , بازار , خودرو , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است