افزایش ۲۰۰۰ دلاری نیكل با یك شایعه

افزایش ۲۰۰۰ دلاری نیكل با یك شایعه نت واش: قیمت نیكل به دنبال ابهامات درباب تغییر سیاست صادرات سنگ نیكل در اندونزی، یك دفعه 2000 دلار افزایش یافت.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، این فلز در بازار لندن ۱۳ درصد افزایش قیمت داشت و به ۱۶ هزار و ۶۹۰ دلار در هر تن رسید كه بالاترین قیمت از آوریل سال ۲۰۱۸ و بزرگترین افزایش قیمت یك روزه در بیشتر از یك دهه گذشته بود. بهای نیكل در بازار معاملات آتی چین نیز به بالاترین حد روزانه از زمان آغاز این معاملات در سال ۲۰۱۵ رسید. بااینكه قیمت نیكل در بازار لندن قسمتی از رشدی كه ابتدای معاملات داشت را واگذار كرد اما بهترین عملكرد را در بین فلزات پایه نشان داد.

هیچ نشانه ای از این كه چه عاملی پشت افزایش ناگهانی و قابل توجهی نیكل وجود داشته است، دیده نمی گردد اما بعضی از ناظران به گمانه زنی ها درباره احیانا اعمال محدودیت از طرف اندونزی روی صادرات مواد خام اشاره كردند. دولت اندونزی اعلام نمود كه صنعت باید مقررات را دنبال كند و به شایعات درباره جلو افتادن ممنوعیت سنگ نیكل توجهی نكند.

سلیا وانگ، تحلیلگر شركت بازرگانی "گرند فلو ریسورسز" در این زمینه به بلومبرگ اظهار داشت: قیمت نیكل هم اكنون تحت تاثیر عوامل عرضه و تقاضا قرار ندارد و افزایش ناگهانی قیمت این فلز نشان داد كه سرمایه گذاران تمایل دارند شایعه ممنوعیت صادرات سنگ نیكل توسط اندونزی را باور كنند در غیراین صورت چطور می توان این افزایش قیمت را توضیح داد؟

نیكل امسال عملكرد درخشانی در بین فلزات پایه داشته و در صورتیكه سایر فلزات افت قیمت داشته اند، حدود ۵۰ درصد افزایش قیمت نشان داده است. قیمت این فلز از كاهش ذخایر جهانی، چشم انداز بلندمدت تقاضای بالاتر برای بكارگیری در باتری خودرو های برقی و همین طور احتمال محدودیت عرضه توسط اندونزی پشتیبانی شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اندونزی بزرگترین منبع استخراج نیكل در جهان است و عمده صادراتش به چین می رود و سیاست های این كشور برای محدود كردن صادرات مواد خام به دقت از طرف سرمایه گذاران دنبال می شود.

منبع:

1398/05/18
16:36:28
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , برق , خودرو
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است