معاون وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه:

جذب سرمایه گذاران ایرانی اولویت سوریه است

جذب سرمایه گذاران ایرانی اولویت سوریه است نت واش: معاون وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه اعلام نمود: این كشور در راه بازسازی خود به دنبال استفاده از تمام گزینه های موجود است و در این زمینه جذب سرمایه گذاران ایرانی یك اولویت جدی محسوب می شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رانیا احمد امروز در همایش آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در سوریه اشاره كرد: دولت و ملت سوریه در سال های گذشته یك جنگ همه جانبه را تجربه كردند و امروز با به انتها رسیدن این جنگ اولویت سوریه خروج از محاصره ای است كه در این سال ها رخ داده بود.
بگفته وی با تدوین یك قانون جدید سرمایه گذاری دولت دمشق تلاش می كند اشكالات ساختاری سال های جنگ را برطرف كرده و شرایط را برای جذب سرمایه گذار فراهم آورد. در این زمینه سرمایه گذاران ایرانی یكی از اولویت های اصلی سوریه به حساب می آید.
معاون وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه با بیان این كه دولت سوریه تلاش می كند با استفاده از قانون جدید سرمایه گذاری حمایت های لازم از سرمایه گذاران را انجام دهد، توضیح داد: یكی از اولویت های قطعی ما پشتیبانی از تولیدكنندگان مان خواهد بود و در این زمینه فعال كردن شهرك های صنعتی اهمیت زیادی دارد. صادركنندگان و سرمایه گذاران ایرانی می توانند با استفاده از فرصت های به وجود آمده مذاكرات خودرا نهایی كرده و در این پروسه بازسازی مشاركت جدی داشته باشند.
در ادامه این همایش عدنان محمود - سفیر سوریه در تهران - نیز ایران را بعنوان یك شریك جدی در مرحله بازسازی سوریه قلمداد كرد و اظهار داشت: ما با جمهوری اسلامی ایران یك مشاركت استراتژیك داریم و همانطور كه در زمان جنگ با تروریست ها ایران در كنار ما قرار داشت در دوره بازسازی نیز این مشاركت و همراهی ادامه خواهد یافت.
وی افزود: دمشق توجه جدی به شركت های ایرانی دارد و تلاش می كند با ارائه تسهیلات لازم حضور آنها در سوریه را به منظور جذب سرمایه گذاری و مشاركت در پروژه ها قطعی كند. ما بزودی یك نمایشگاه بین المللی برگزار می نماییم كه این فضا فرصتی جدی برای آشنایی شركت های دو طرف با یكدیگر و افزایش همكاری ها به وجود می آورد.
سفیر سوریه در تهران با اشاره به برگزاری اجلاس كمیسیون عالی دو كشور اشاره كرد: این اجلاس كه با حضور معاون اول رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر سوریه انجام شد به امضای موافقت نامه های استراتژیك ختم شد كه امیدواریم در آینده نزدیك شرایط برای اجرایی شدن این موافقت نامه ها فراهم گردد.
محمود اشاره كرد: تابحال ۶۰۰ شركت ایرانی برای حضور در نمایشگاه سوریه اعلام آمادگی كردند و ما تلاش می نماییم حداكثر توان خود برای خدمت رسانی و ارائه اطلاعات لازم به شركت های ایرانی را فراهم نماییم تا مشاركت ها افزایش یابد.1398/05/13
20:00:03
5.0 / 5
4267
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است