رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی وعده داد:

كاهش تا 40 درصدی قیمت سیب زمینی در آینده نزدیك

كاهش تا 40 درصدی قیمت سیب زمینی در آینده نزدیك به گزارش نت واش رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی وعده داد كه در هفته های پیش رو با ورود سیب زمینی استان همدان به بازار، شاهد كاهش قیمت تا حدود ۴۰ درصدی این محصول در بازار خواهیم بود.


در ماه های اخیر قیمت سیب زمینی رو به افزایش بود و امروز تا كیلویی ۱۰ هزار تومان در بازار فروخته می شود و با وجود وعده های مسؤولان طی هفته های گذشته، اثری از كاهش و تعادل قیمت در بازار نیست.
در این شرایط اسدالله كارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - به ایسنا توضیح داد: مهمترین دلیل افزایش قیمت سیب زمینی در این ایام صادرات آن بوده كه به كشورهای همسایه انجام شده و در حال افزایش می باشد. از جانب دیگر هم كارخانه های فرآوری سیب زمینی این محصول را سر زمین از كشاورزان خریداری نموده و برای عرضه در بازار داخلی و صادرات جمع آوری می كنند كه در كنار تولیدكنندگان چیپس و اسنك، عامل مهمی برای افزایش قیمت سیب زمینی در بازار هستند.
وی ادامه داد: این كه گفته می شود سیب زمینی كهنه و انباری با كیفیت های پایین وارد بازار شده است، به هیچ وجه حقیقت ندارد چون كه الان هیچ سیب زمینی انبار شده در كشور وجود ندارد و این محصول در فصل زمستان در انبارهای كشور ذخیره شده و عرضه می شود. اما سیب زمینی های بی كیفیتی كه در بازار عرضه می شود، مربوط به استان اصفهان بوده كه سیب زمینی نو به حساب می آید اما از كیفیت لازم برخوردار نیست.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اعلام نمود: عمده تولید سیب زمینی كشور مربوط به استان های همدان و شهرستان رزند است كه در هفته های پیش رو به بازار وارد شده و تا ۴۰ درصد می تواند قیمت این محصول را كم كند.1398/04/17
15:44:09
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است