لاریجانی: استخراج بیت كوین از برق صنعتی مغایر با قانون است

لاریجانی: استخراج بیت كوین از برق صنعتی مغایر با قانون است نت واش: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه استخراج بی كن از برق صنعتی مغایر با قانون است، اظهار داشت: استخراج بیت كوین برق زیادی مصرف می كند و همین نوع استفاده ها است كه مجال تولید را می كاهد و چنانچه موردی باشد باید به جد رسیدگی شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در حاشیه بازدید از شركت صنایع چوب ایزوفام در شهرك صنعتی شمس آباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباب سوژه مالیات بر ارزش افزوده كه به صورت آزمایشی در حال اجرا می باشد، ضمن تبریك هفته صنعت به تولید كنندگان و صنعت گران كشور، اظهار داشت: بازدید امروز به خاطر این بود كه از اوضاع شهرك صنعتی شمس آباد باخبر شویم و بازدیدی از شركت صنایع ایزوفام داشته باشیم كه چهار محصول جدید خودرا امروز رونمایی و افتتاح نمود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شركت ایزوفام كار خیلی خوب و سامان یافته ای انجام می دهد و بعنوان صنعتگر نمونه نیز معرفی شده است.
ایشان سپس اظهار داشت: عنوان شده بود كه شهرك صنعتی شمس آباد با ركود مواجه می باشد كه در جلسه امروز مشكلات صنایع عنوان شد كه یكی از آنها سوژه مالیات بر ارزش افزوده است كه هم اكنون به صورت موقت اجرا می شود.
لاریجانی با یادآوری اینكه قانون مالیات بر ارزش افزوده قابل تجدید نظر است اضافه كرد: كلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسیده ولی به این علت كه جزئیات مختلفی داشت مقرر شد به صورت دو شوری مجدداً در كمیسیون ها تخصصی بررسی شود.

وی افزود: در نشست با صنعت گران تاكید شد كه محصول به مشتریان واقعی ارائه شود تا نظام مالیاتی نیز در كشور به درستی پیاده سازی شود.
رئیس قوه مقننه اشاره كرد: در صورت برقراری چنین رابطه ای بین خریدار و فروشنده واقعی می توان امیدوار بود كه مشكلات گذشته مالیاتی صنعت گران را با تفاهم رفع و رجوع كرد.

لاریجانی تصریح كرد: در این نباید تردید كرد كه سیاست كلی نظام و مجلس پشتیبانی از تولید است و در این راستا باید با كمك به تولید كنندگان مشكلات آنها را حل كرد.

وی افزود: هم چنین باید با ستاندن كمك از بانك ها و رعایت نظامات مالیاتی و تأمین اجتماعی با عنایت به شرایط تولید كنندگان با ظرفیت بیشتری بتوانند به تولید ادامه دهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره كمبود برق شهرك ها صنعتی كه و استخراج بیت كوین با استفاده از برق صنعتی اظهار داشت: این اقدام مغایر با قانون است چونكه استخراج بیت كوین برق زیادی مصرف می كند و همین نوع استفاده ها است كه مجال تولید را می كاهد. چنانچه اگر موردی باشد باید به جد رسیدگی شود. بطور قطع برای حل معضلات تولید كنندگان با وزارت نیرو مذاكره خواهم داشت.
لاریجانی درباره اینكه شهرك ها صنعتی چه میزان می تواند بر اشتغال زایی تأثیر گذار باشد اظهار داشت: بطور قطع رونق شهرك ها صنعتی به ایجاد اشتغال می انجامد و لازم است كه استاندار تهران نیز جلسات ویژه ای برای حل مشكلات شهرك صنعتی شمس آباد تدبیر كند.
وی افزود: امكان دارد بعضی از این مشكلات مربوط به جنس تكنولوژی مورد استفاده و كهنه باشد یا سوژه سرمایه در گردش مطرح باشد كه باید این موضوعات احصا و حل و فصل شود.
لاریجانی اشاره كرد: هم اكنون در معاونت قوانین مجلس بررسی جدی مختص قوانین تولید صورت گرفته كه شامل بررسی قوانین در بخش ها صنعت، معدن و كشاورزی می شود كه تمامی مقررات و قوانین شامل بخشنامه ها و دستورالعمل ها را مورد بررسی قرار می دهد كه این اقدام تا اختتام تیرماه نهایی می شود و تمامی قوانین مربوط به تولید تنقیح خواهد شد و قوانین زائد مشخص می شود.
منبع:

1398/04/09
01:26:04
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: آب , برق , تكنولوژی , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است