علی ارواحی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران شد

علی ارواحی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران شد به گزارش نت واش علی ارواحی بعنوان مدیر ملی جدید طرح حفاظت از تالاب های ایران ارائه شد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، در جلسه ای با حضور احمدرضا لاهیجان زاده، معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها، معاون دفتر حفاظت و احیاء تالاب های سازمان محیط زیست و پرسنل طرح حفاظت از تالاب های ایران، علی ارواحی بعنوان مدیر ملی جدید طرح حفاظت از تالاب های ایران ارائه شد.
احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن قدردانی از زحمات ابوالفضل آبشت، مدیر اسبق طرح حفاظت از تالاب های ایران، انتصاب علی ارواحی بعنوان مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران را به وی تبریك گفت و از مجموعه طرح حفاظت از تالاب های ایران بعنوان سرمایه هایی برای سازمان حفاظت محیط زیست و كشور در جهت حفاظت و احیاء تالاب ها نام برد.
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به نقش تأثیرگذار مدیران در ایجاد همبستگی و همكاری ها تاكید و بر حمایت خود در انسجام و پایداری این مجموعه اشاره نمود.
وی با برشمردن مصداق های عملی، بر ایجاد زیر ساخت های لازم برای تبدیل شدن اقدامات و فعالیت ها به محصول عمل و تقویت هرچه بیشتر ایده های نوآورانه تاكید نمود.
ابوالفضل آبشت، مدیر اسبق طرح حفاظت از تالاب های ایران هم ضمن تشكر و ابراز خرسندی از همكاری با طرح بین المللی تالاب ها طی دو سال قبل به عرضه مهمترین اقدامات صورت گرفته و استراتژی های مدیریتی خود پرداخت و انتصاب مدیر جدید را به او تبریك گفت.
در ادامه جلسه، علی ارواحی، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران، به عرضه سرفصل های اصلی جهت نیل به اهداف طرح به شرح ذیل پرداخت و بر شناسایی اولویت ها برای تدوین استراتژی ۵ سال آینده طرح ۲۰۱۹-۲۰۲۴ تصریح كرد:
- تقویت و پشتیبانی از ایده های نوآورانه
- اجرای تمامی بخش های برنامه كاری طرح حفاظت از تالاب های ایران
- تلاش در جهت توسعه مدیریت زیست بومی برای تالاب های كشور
- توان افزایی دبیرخانه های مدیریت زیست بومی تالاب ها
- ارزیابی نتایج و دستاوردهای حاصل از فعالیت های انجام شده جهت استقرار رویكرد زیست بومی در تالاب های منتخب كشور
- همكاری مستمر و نزدیك با دفتر حفاظت و احیاء تالاب ها مستقر در سازمان حفاظت محیط زیست
- كوشش برای تداوم نقش تسهیلگری طرح حفاظت از تالاب های ایران و توان افزایی ذی نفعان در رابطه با تالاب ها در كشور
- تمركز بر مدیریت سیستمی طرح با توجه خاص بر توان افزایی و افزایش انگیزه منابع انسانی
وی همینطور از كوشش برای جذب و افزایش منابع مالی و ارتقا ضمانت های قانونی و همینطور تنظیم نیازهای دولت، برنامه عمران ملل متحد و حمایت كنندگان مالی از اولویت های كاری خود نام برد.
طرح حفاظت از تالاب های ایران در همكاری بین دولت ایران (سازمان حفاظت محیط زیست ایران)، صندوق تسهیلات محیط زیست جهانی (GEF) و برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) از سال ۲۰۰۵ شروع و با هدف كاهش یا حذف دائمی تهدیدات و به صورت كلی پایداری و بقا اكوسیستم های تالابی ایران فعالیت خویش را در تالاب های منتخب و با اهمیت بعنوان سایت های نمونه اجرایی كرده است و تلاش می كند تا تجربیات به دست آمده را در چارچوب معرفی رویكرد زیست بومی و استقرار یك سیستم مدیریتی جدید و فراهم كردن ساز و كارهایی قانونی برای اجرایی شدن آن به سایر تالاب های كشور گسترش دهد.
از زمان شروع به كار طرح حفاظت از تالاب های ایران، این طرح كوشیده كه علل ریشهای تخریب تالاب های ایران را با به كارگیری رویكرد اكوسیستمی كنوانسیون تنوع زیستی در سه سطح زیر بررسی و رفع كند:
• در سطح محلی (سایت ها): با توانمندسازی جوامع محلی و ظرفیت سازی سایر دست اندركاران برای مدیریت و رفع تهدیدات تالاب
• در سطح حوضه آبریز: از راه تعامل با ذی نفعان استانی در مدیریت یكپارچه تالاب ها برای مقابله با تهدیدات بیرونی و افزایش آگاهی عمومی
• در سطح ملی: با ظرفیت سازی در سازمان حفاظت از محیط زیست برای مدیریت یكپارچه مناطق حفاظت شده تالابی و با تسری اقدامات حفاظتی تالاب ها به سایر وزارتخانه ها و دست اندركاران ملی

1398/03/30
23:54:29
5.0 / 5
4508
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است