دبیر انجمن كارخانجات نان صنعتی مطرح كرد

رانت آرد دولتی همچنان باقی است

رانت آرد دولتی همچنان باقی است به گزارش نت واش دبیر انجمن صنفی كارفرمایان كارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران با اشاره به عرضه آرد دولتی به قیمت های متفاوت به بخش های مختلف تولید نان اظهار داشت كه رانت بوجود آمده به علت این تفاوت قیمت، دغدغه كل صنعت نان كشور است.


علیرضا مروت پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه تفاوت قیمت آرد سبب ایجاد رانت می شود، اظهار نمود: با عنایت به اینكه دولت نتوانسته برای اقشار صدمه پذیر كشور فكری كند كه نان ارزان قیمت دریافت نمایند، همیشه تفاوت قیمت آرد حفظ شده است.
وی با اشاره به عرضه آرد دولتی به قیمت های متفاوت به بخش های مختلف نان تولید شده به روش سنتی و صنعتی، اظهار نمود: در این میان سودجویانی هستند كه سهمیه آرد خویش را با قیمت كم تر از قیمت بازار آزاد عرضه می كنند. ازاین رو عده ای آرد مورد نیاز خویش را با قیمت ارزان تر تهیه می كنند و عده دیگری هم دغدغه تولید را كنار می گذارند.
دبیر انجمن صنفی كارفرمایان كارخانجات نان صنعتی ماشین ایران با اشاره به اینكه خط شروع های متفاوت برای یك مسابقه سبب ایجاد رانت و فساد می شود، خاطرنشان كرد: برای تعیین قیمت نان دولت ها باید به فكر قشر صدمه پذیر باشند؛ چرا باید افرادی در مناطق محروم نان را به همان قیمتی بخرند كه خانواده هایی در بهترین مناطق تهران نان را با همان نرخ تهیه می كنند؟!
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اسفند ماه سال قبل نمایندگان مجلس شورای اسلامی یارانه آرد صنعت را حذف كرده و منابع حاصل از آنرا به خرید تضمینی گندم اختصاص دادند. اما بخش های دیگر تولید نان همچون تولیدكنندگان نان با روش صنعتی هنوز یارانه دریافت می كنند.
منبع:

1398/02/27
13:39:25
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است