معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

گروه های مختلفی از كارگران در سیل اخیر صدمه دیدند

گروه های مختلفی از كارگران در سیل اخیر صدمه دیدند به گزارش نت واش معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: درگیری خانواده ها و بنگاه های صدمه دیده در سیل باید رفع گردد و همه باید با عدد و ارقام در این بخش و در بخش بازنشستگان صدمه دیده وارد عمل شویم.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، ابراهیم صادقی فر در جلسه شورای هماهنگی تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان مازندران در سالن اجتماعات اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: تولید تنها راه نجات كشور است و باید برای رونق تولید تلاش مضاعف شود.
وی اظهار داشت: در بخش سیل، وظیفه تعاون، كار و رفاه اجتماعی مشخص بوده و مدیریت برای رساندن بموقع كالا به دست مصرف كننده مهم می باشد و در این راه اولویت ما گروه های هدف هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه باید بازگشت به زندگی و كار در مناطق سیل زده با مدیریت بعد از بحران منسجم و یكپارچه اتفاق بیفتد، خاطرنشان كرد: درگیری خانواده ها و بنگاه های صدمه دیده در سیل باید رفع گردد.
صادقی فر با بیان اینكه بیشتر از ۸۰ درصد جامعه از گروه های هدف هستند، اظهار داشت: گروه های مختلفی از كارگران در سیل اخیر صدمه دیدند و درخواست داریم با آمار وارد شویم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: باید مشكلات با عدد و ارقام مورد نیاز بررسی و اعلام گردد و با عنایت به اینكه ایران، ششمین كشور پرحادثه جهان است باید اتحاد بیشتری داشته باشیم. در كنار ساماندهی در ساختار باید با همدلی و كوشش برای رفع مشكلات اقدام و با بسیج همه امكانات وارد شویم.
وی اظهار داشت: ما از بالاترین سرمایه اجتماعی برخورداریم و همین كمك رسانی توسط گروه های مختلف در سیل توسط آحاد مختلف مردم در كشور مبین این ادعا است.
این مسئول خاطرنشان كرد: تجربه نشان داده به هر میزان سرمایه اجتماعی در محلی كه حادثه سیل رخ داده بیشتر باشد، احتمال بسیج مردمی در حین و بعد از سیل برای كمك بالاتر می رود.
وی با اشاره به اینكه اقدامات دولتی و اعتماد متقابل مردم در این بلای طبیعی بگونه ای بود كه افزایش اعتماد و در نتیجه قوی تر شدن سطح تعامل و سازماندهی حین و بعد از بحران را به همراه داشت، اظهار نمود: سرمایه اجتماعی سبب اعتماد به یكدیگر در كمك رسانی حین و بعد از سیل می شود و میزان مسؤلیت پذیری اجتماعی و مشاركت اجتماعی را زیاد می كند.
صادقی فر تصریح كرد: مدیریت آوارگان سیل مستلزم اعتماد جامعه محلی به دولت می باشد در غیر این صورت میزان خسارت به چند برابر خواهد رسید.منبع:

1398/02/22
14:07:16
5.0 / 5
4768
تگهای خبر: بحران , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است