خالدی: ایران برای فروش نفت دوستان قدیمی در كنار خود دارد

خالدی: ایران برای فروش نفت دوستان قدیمی در كنار خود دارد نت واش: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه آمریكا قادر نخواهد بود كه صادرات نفت ایران را به صفر برساند گفت:: بالقطع جمهوری اسلامی در مقابل اقدامات آمریكا ساكت ننشسته است. باتوجه به همسگایگان كشورمان و گستردگی مرزهای خشكی ایران بالقطع دست جمهوری اسلامی بسته نخواهد بود.


محمد خالدی سردشتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تصمیم اخیر آمریكا در خصوص عدم تمدید معافیت های نفتی كشورهای خریدار نفت ایران بیان كرد: آمریكا همواره سخن از به صفر رساندن صادرات نفت ایران را مطرح كرده است و اگر بتواند این كار را انجام دهد خوشحال خواهد شد اما در عالم تجارت و اقتصاد و سیاست این كار امكان پذیر نیست چونكه در راستا اقدامات آمریكا مسلماً ما باز اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
ایشان سپس اظهار نمود: تحریم ها صرفاً مختص به امروز نیست بلكه چهل سال است كه جمهوری اسلامی تحریم است اما از سال ۹۱ شدت بیشتری پیدا كرده است. در دولت های گذشته راه هایی برای دور زدن تحریم ها پیدا كردند. حالا باز ما بیكار ننشسته ایم و یك تیم تشكیل شده و در حال دنبال كردن سوژه هستیم اما برخی از مسائل را نمی گردد در رسانه ها مطرح شود.
نماینده مردم لردگان دربا تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی در مقابل اقدامات آمریكا ساكت ننشسته است اشاره كرد: با عنایت به همسگایگان كشورمان و گستردگی مرزهای خشكی كشور بالقطع دست جمهوری اسلامی بسته نخواهد بود. صادرات نفت ایران هیچ گاه به صفر نخواهد رسید.
ایشان سپس اشاره كرد: حتی اگر آمریكا معافیت های نفتی كشورهای خریدار نفت ایران را تمدید نكند، راه هایی پیش روی جمهوری اسلامی برای مقابله با تحریم ها وجود دارد. درست است كه فشارهای آمریكا ارتباط مالی ما را با دنیا گرفتار مشكل كرده است اما هم چنان راه هایی برایمان باز است. جمهوری اسلامی دوستان قدیمی دارد كه در كنار او هستند.
خالدی در ادامه اذعان كرد: یكی از اشكالات اساسی ما وابستگی اقتصاد به نفت می باشد كه همه به این مساله اذعان دارند و یك شب باز نمی توان آنرا اصلاح كرد اما این تحریم ها فرصتی است كه می توان آنرا مغتنم شمرد و با برنامه ریزی در طولانی مدت این وابستگی را كم كرد.
او در آخر اظهار داشت: راه برای فروش نفت ایران باز است اما قابل رسانه ای شدن نیست. عربستان امروز از رقیب به دشمن ما تبدیل گشته و احتمال دارد در هنگام فشار آمریكا برای تعادل در بازار جهانی تولید نفت خودرا افزایش دهد. در حقیقت عربستان یكی از مهره های آمریكا است كه بالقطع ما باز برنامه ریزی های لازم را خواهیم داشت.
منبع:

1398/02/08
11:11:58
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است