معاون وزیر جهاد كشاورزی عنوان كرد:

محدودیت برخی قوانین در توسعه گلخانه ها

محدودیت برخی قوانین در توسعه گلخانه ها نت واش: معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور باغبانی اظهار داشت: قوانینی در گذشته وضع شده كه بعضی از آنها مانعی برای توسعه گلخانه ها محسوب می شوند در حالی‎كه قانون وحی منزل نیست و حتی بعضی از آنها كارشناسی شده هم نیست.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمدعلی طهماسبی سه‎شنبه ۲۷ فروردین در همایش نقش سازمان نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی در توسعه كشت های گلخانه ای در شیراز با اشاره به اقبال دنیا به توسعه گلخانه خصوصاً در كشورهای آسیایی، اظهار نمود: كشورهای اروپایی باز با تكنولوژی های پیشرفته به صنعت گلخانه وارد شدند.
وی با اشاره به اینكه ایران در صنعت گلخانه سازی حرف برای گفتن دارد، افرود: در طراحی و ساخت گلخانه امروز ایران به نقطه ای رسیده است و باید برای توسعه این مسیر موانع از پیش پای سرمایه گذاران برداشته و راه هموار شود.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور باغبانی با اشاره به اینكه برای توسعه گلخانه ها بخشنامه های زیادی شده است، اشاره كرد: ستادهای اقتصاد مقاومتی در استان ها خیلی از مشكلات را حل كرد و علاوه بر آن ما در جهاد كشاورزی تجربه استان ها را در اختیار همه قرار می دهیم.
طهماسبی با اشاره به اینكه استانداری ها می توانند بر طبق تشخیص خود در زمینه توسعه گلخانه ها اقدام نمایند، عنوان كرد: یكی از موضوعاتی كه همواره مشكل بوده رعایت حریم در سوژه گلخانه ها است كه كارشناسی شده نبوده است.
وی با اشاره به مشكل دیگر توسعه گلخانه ها، اشاره كرد: سوژه دیگر طولانی شدن و تعداد مجوزهای لازم است كه اگر همه امور تحت عنوان یك بسته گلخانه ای در نظر گرفته شود و همه چیز در آن جای گیرد دیگر متقاضی برای گرفتن مجوز نیاز نیست؛ به چندین اداره بازگشت كند.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور باغبانی اظهار داشت: یكی از مسائلی كه در گلخانه ها باید رعایت شود، تنوع محصولات است خصوصاً اینكه تقاضای بازار برای محصولات خارج از فصل زیاد است.
طهماسبی با اشاره به بعضی از شبهات درباره مخرب بودن گلخانه ها برای محیط زیست اضافه كرد: گازهای گلخانه ای ربطی به گلخانه های كشاورزی ندارد و گلخانه ها نه تنها مضر نیستند بلكه برای محیط زیست مفید باز هستند.
وی با اشاره به اینكه گلخانه ها بیشترین نقش را در ترسیب كربن دارند، بیان كرد: اگر گلخانه ها نباشند، باید هزینه ای برای ترسیب كربن پرداخت گردد در صورتیكه با توسعه گلخانه ها نه تنها رونق كشاورزی صورت می گیرد بلكه ترسیب كربن باز انجام می شود.
1398/01/27
21:08:47
5.0 / 5
4473
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است