خودروی پلاگین هیبریدی چیست؟

خودروی پلاگین هیبریدی چیست؟ به گزارش نت واش با عنایت به محبوبیت وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست، در سال های اخیر خودروهای تمام برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی از استقبال بی نظیری از جانب مشتریان برخوردار شده اند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیش تر محیط زیست، خودروهای تمام پاك و دوستدار محیط زیست شامل وسایل نقلیه برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی را به تولید انبوه برسانند.
حالا این گزارش به معرفی مختصری بر خودروهای پلاگین هیبریدی می پردازد كه به اختصار PHEV نامیده می شوند و در مقایسه با مدلهای هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند ازاین رو مسافت قابل پیمایش آنها هم در حالت تمام برقی بیش تر است.
همان گونه كه از نام این گونه خودروها مشخص است، باتری های به كار رفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاه های شارژ مخصوص این خودروها را دارند. در صورتیكه باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الكتریكی در كنار پیشرانه های بنزینی كار خواهد نمود.
از محبوب ترین و پرفروش ترین نمونه خودروهای پلاگین هیبریدی می توان به شورولت ولت و بی ام و آی ۳ اشاره نمود كه علاوه بر تأمین اصلی انرژی توسط موتور الكتریكی، آلایندگی بسیار كمی را برای محیط زیست ایجاد خواهد نمود.
از بزرگ ترین مزایای خودروهای پلاگین هیبرید می توان به نگران نبودن كاربران برای اتمام شارژ باتری به كار رفته در آن است.
از طرفی مسافت قابل پیمایش یك خودروی پلاگین هیبریدی را ظرفیت مخزن سوخت بنزین آن تعیین می كند كه البته میزان شارژ باتری به كار رفته در آن هم به شدت تأثیرگذار است. بعنوان مثال، تویوتا پریوس پرایم و شورولت بولت قادر خواهند بود به ترتیب ۴۰ و ۸۵ كیلومتر را در حالت تمام برقی طی كنند.
خودروهای پلاگین هیبرید گران تر از مدلهای هیبریدی هستند بعنوان نمونه، قیمت تویوتا پریوس پلاگین هیبرید حدود ۳ هزار و ۸۰۰ دلار بیش تر از مدل هیبرید آن است. با این حال، اعتبار مالیاتی دولتی به خریداران خودروهای پلاگین هیبرید اختصاص داده می شود. برای مثال آمریكایی ها با خرید یك خودروی پلاگین هیبرید، ۳۵۰۰ تا ۷۵۰۰ اعتبار مالیاتی از دولت دریافت می كنند كه البته تنها یك مرتبه قابل استفاده می باشد. علاوه بر این، انواع تخفیف های بیش تر هم در ایالت های مختلف آمریكا برای ترغیب مردم به خرید این نوع خودروها وجود دارد.
با عنایت به محبوبیت و اهمیت روز افزون این گونه وسایل نقلیه، خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودروهای پاك سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیش تر رونمایی كنند.
پارسال میلادی بالاخره خودروهای الكتریكی و برقی از حالت خودروهای غیرقابل استفاده ای كه تنها در نمایشگاه های علم و فناوری از آنها رونمایی می شد، خارج شد و تولید انبوه خودروهای لوكس و قابل استفاده آنها توسط غول های خودروسازی شروع شد. این تولید انبوه كه با استقبال بی نظیری از جانب مردم و دولت های بسیاری روبه رو شد، می تواند نقطه عطفی برای جهشی بزرگ و گامی بلند به سمت خودروهای پاك و غیر آلاینده به شمار بیاید.
تحلیلگران بازار خودرو پیش تر برآورد كرده بودند كه سال ۲۰۱۸ میلادی و سال های پس از آن بدون شك سال نبوغ و شكوفایی خودروهای برقی و الكتریكی به شمار خواهد رفت چون كه غول های خودروسازی در جهان به این نتیجه رسیده اند كه باید با طراحی و تولید خودروهای پاك برقی به محیط زیست و كاهش میزان انتشار آلاینده ها به جو زمین كمك به سزایی كنند و از سویی نیز، رضایت و نیاز مردم و دولت ها را برآورده كنند.1398/01/14
23:48:09
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , بازار , برق
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است