چین، بزرگ ترین صادركننده به ایران پارسال

چین، بزرگ ترین صادركننده به ایران پارسال به گزارش نت واش آمار گمرك ایران از آن حكایت می كند كه پارسال كشور چین بزرگترین صادركننده كالا به ایران بوده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار گمرك ایران از تجارت خارجی ۱۱ ماهه سال گذشته، در این مدت به رغم كاهش ۲۶ درصدی وزنی و ۲۰ درصدی ارزش واردات از كشور چین، این كشور كماكان بزرگ ترین صادركننده كالا به ایران بوده است.
بر این اساس، بیشتر از سه میلیون تن كالا در ۱۱ ماهه سال قبل از چین به ایران وارد شده كه ارزش آن به بیشتر از ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار می رسد.
واردات از چین حدود ۱۱ درصد از كل وزن واردات ایران و بیشتر از ۲۴ درصد از كل ارزش واردات ایران را در مدت مذكور شامل می شود.
ایران در سال ۱۳۹۶ بیشتر از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تن كالا از چین وارد كرده بود.

امارات در صدر واردات وزنی ایران
بعد از چین، امارات متحده عربی بزرگ ترین صادركننده كالا به ایران است، بطوریكه واردات كالا از امارات به ایران بیشتر از ۳.۵ میلیون تن بوده است، اما به رغم اینكه میزان كالاهای وارد شده از امارات در این مدت بیشتر از چین است، ارزش واردات از امارات تنها پنج میلیارد و ۹۱۸ میلیون دلار بوده است.
تركیه هم كه رابطه سیاسی و اقتصادی خوبی با ایران دارد، سومین كشور عمده ای است كه پارسال به ایران صادرات داشته است.
حجم واردات ایران از تركیه در ۱۱ ماهه سال قبل یك میلیون و ۱۵۰ هزار تن بوده كه ارزش آن به دو میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار می رسد.
هند، آلمان و سوئیس هم بعد از این سه كشور، بزرگترین صادركنندگان كالا به ایران به شمار می روند.1398/01/13
20:22:42
5.0 / 5
4867
تگهای خبر: صادرات , گمرك , واردات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است