معاون وزیر صنعت خبر داد:

تعریف ۱۰۰ پروژه در صنعت خودرو، تحریم ها با هدف نابودی خودروسازی بود

تعریف ۱۰۰ پروژه در صنعت خودرو، تحریم ها با هدف نابودی خودروسازی بود به گزارش نت واش معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از تعریف بیشتر از ۱۰۰ پروژه در صنعت خودرو برای سال جاری اطلاع داد.


فرشاد مقیمی در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح برنامه های وزارت صمت در جهت تحقق رونق تولید در سال جاری، مهم ترین برنامه این وزارتخانه را توسعه ساخت داخل عنوان نمود.
وی از تعریف بیشتر از ۱۰۰ پروژه در حوزه خودروسازی برای سال ۱۳۹۸ اطلاع داد كه لیست آنها تا بیستم فروردین نهایی خواهد شد و اظهار نمود: تحریم های یكجانبه و غیرقانونی آمریكا با هدف نابودی صنعت خودرو اعمال شده بود، اما با تعریف پروژه هایی در این حوزه و ممنوعیت واردات بعضی از تجهیزات، با این تحریم ها مقابله كردیم.
وی با اشاره به اینكه مبحث ساخت داخل یكی از محوری ترین برنامه های این وزارتخانه است، اظهار داشت: با عنایت به قانون جدید حداكثر استفاده از توان تولید داخل در همه حوزه هایی كه پتانسیل ساخت داخل دارند برنامه هایی تدوین می شود.
معاون امور صنایع وزارت صمت تشكیل كمیته ای ذیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها را همچون دیگر برنامه های این وزارتخانه عنوان و تصریح كرد: در جهت تحقق رونق تولید در حوزه تأمین مواد اولیه مورد نیاز، برگزاری حداقل ۵۲ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید زیر نظر استانداران و در سطح استان ها پیش بینی شده و تمام اختیارات ستاد ملی به ستاد استان ها تفویض شده است.
مقیمی در ادامه اظهار نمود كه به روز رسانی ظرفیت های تولید و باز فعال كردن واحدهای تولیدی غیر فعال یكی دیگر از مهم ترین برنامه های وزارت صمت در جهت رونق تولید امسال است.

رونق تولید؛ نیازمند تقسیم كار ملی
وی با تاكید بر اینكه برای رونق تولید باید تقسیم كار درست در سطح ملی صورت بگیرد، خاطرنشان كرد: رونق در تولید حتماً رونق در تأمین مواد اولیه همچون تأمین برق، گاز و صنایع پتروشیمی را هم به همراه خواهد داشت.
معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینكه تولید فقط شامل بخش صنعت نیست، اظهار نمود: برای مثال در بعضی از صنایع همچون پوشاك و كیف و كفش بیشتر از ۹۰ درصد صنعت در حوزه اصناف است؛ ازاین رو صنوف را هم درگیر برنامه های مربوط به رونق تولید كرده ایم.
وی ادامه داد: تولید در حوزه های جهاد كشاورزی، نیرو، نفت و حتی فرهنگ و ارشاد اسلامی هم وجود دارد و باید همه درگیر رونق تولید شوند.1398/01/11
15:33:53
5.0 / 5
4953
تگهای خبر: برق , تولید , خودرو , خودروسازی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است