وزرات كشاورزی خبر داد

كاهش قیمت سیب زمینی و پیاز در ایام آینده

كاهش قیمت سیب زمینی و پیاز در ایام آینده به گزارش نت واش مدیر كل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد كشاورزی از آغاز برداشت سیب زمینی و پیاز از استان های تولیدی اطلاع داد و اظهار داشت كه در ایام آینده قیمت سیب زمینی و پیاز كاهش پیدا كرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طی هفته اخیر قیمت سیب زمینی و پیاز افزایش یافته بود و گفته می شد كه كمبود مقطعی عامل این نوسانات در بازار بوده است.
حسین اصغری در این باره اظهار داشت: بارندگی اخیر در استان های خوزستان و جنوب كرمان برداشت محصولاتی مانند پیاز، سیب زمینی و خیار را با مشكل مواجه ساخته و پیش بینی می شود طی هفته آینده و با از سر گیری برداشت و حمل قیمت ها متعادل و كاهشی شود.
وی ادامه داد: متأسفانه هر ساله در روزهای نوروز با كمبود شدید وسایل نقلیه باری و محدودیت های ترافیكی وسایل باری سنگین در جاده های پر تردد كشور مواجه هستیم كه این مورد خود تأثیر منفی بر بازار عرضه محصولات سبزی و صیفی كه عمدتاً فساد پذیر هستند بر جای می گذارد.
مدیر كل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد كشاورزی افزود: میزان تولید سیب زمینی در كشور ۵ میلیون تن در سال بوده و تولید پیاز به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، گوجه فرنگی به ۶ میلیون تن و خیار به ۳ میلیون تن در سال می رسد كه نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
اصغری با اشاره به اینكه در تولید محصولات سبزی و صیفی هیچگونه مشكلی وجود ندارد، تصریح كرد: با اجرای طرح استمرار تولید سیب زمینی و پیاز در استان هایی نظیر سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، خوزستان، جنوب كرمان، ایلام، كرمانشاه و گلستان نیاز كشور به این محصولات به نحو مطلوبی تأمین می شود.
وی اظهار داشت: افزایش صادرات محصولات سبزی و صیفی و هم ورود كشورهای متقاضی جدید همچون مسائلی است كه باید برای مدیریت آن ساز و كار مناسب و ویژه ای اندیشیده شود تا تعادل بازار را در مقاطع خاص برهم نزند.1397/12/29
14:34:14
5.0 / 5
4296
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است