با هدف توسعه آموزش های زیست محیطی؛

اولین مدرسه طبیعت تالاب كشور در انزلی راه اندازی شد

اولین مدرسه طبیعت تالاب كشور در انزلی راه اندازی شد به گزارش نت واش اولین مدرسه طبیعت تالاب كشور با هدف توسعه و ترویج آموزش های زیست محیطی تجربه محور در بندرانزلی راه اندازی شد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، اولین مدرسه طبیعت تالاب كشور با هدف توسعه و ترویج آموزش های زیست محیطی تجربه محور ظهر امروز با حضور مسئولان در بندرانزلی راه اندازی شد.
مدیركل آموزش و پرورش گیلان در مراسم افتتاح این مدرسه اظهاركرد: این مدرسه اولین مدرسه طبیعت در حوزه تالاب است كه برای اولین بار در كشور در بندر انزلی افتتاح شده است.
نادر جهان آرای اضافه كرد: با عنایت به حساسیت های بسیار درباره ضرورت حفظ محیط زیست بخصوص تالاب بین المللی انزلی، مجموعه اردوگاهی قلم گوده آموزش و پرورش بندرانزلی كه در محدوده تالاب قرار دارد برای راه اندازی مدرسه طبیعت انتخاب گردید.
وی تصریح كرد: سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش و سازمان همكاریهای بین المللی ژاپن (جایكا) در جهت توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست همكاریهای بسیاری دارند.
مدیركل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینكه ساخت مدرسه طبیعت نمونه ای از فعالیت های مشترك موسسات مردم نهاد داخل و خارج از كشور است، خاطرنشان كرد: حفظ و حراست از محیط زیست برای داشتن آینده بهتر برای فرزندان این مرز و بوم تحت تاثیر عوامل طبیعی و انسانی است.
جهان آرای اضافه كرد: تقویت توانمندی نیروی انسانی و آموزش های لازم برای حفظ محیط زیست در میان دانش آموزان آینده بهتری را برای همه مردم رقم خواهد زد.

اهمیت آموزش در حفظ محیط زیست
در ادامه این مراسم مشاور ارشد آژانس همكاریهای بین المللی ژاپن (جایكا) با اشاره به فعالیت مركز آموزش پناهگاه حیات وحش سلكه در شهرستان صومعه سرا، اظهاركرد: بیشتر از سه هزار نفر از دانش آموزان و معلمان و كاركنان آموزش و پرورش از این مركز بازدید و در آموزش های آن شركت كردند.
تومئو آئوكی با اشاره به چاپ و توزیع ۱۵ هزار نسخه كتاب در حوزه محیط زیست در مركز آموزش سلكه، اضافه كرد: درك اهمیت آموزش های زیست محیطی تجربه محور برای دانش آموزان بعنوان حافظان آینده تالاب و محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه مدارس طبیعت با هدف توسعه و ترویج آموزش های زیست محیطی تجربه محور افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرند، اظهار داشت: در پروژه احیای تالاب آموزش های زیست محیطی بعنوان یكی از شش زیر كمیته فعالیت های تیم جایكا قرار داشته و تهیه و تدوین برنامه آموزشی زیست محیطی با همكاری متقابل ادارات كل محیط زیست و آموزش و پرورش و جایكا است.
مشاور ارشد آژانس همكاریهای بین المللی ژاپن (جایكا) افزود: مدرسه طبیعت گیلان به علت دارا بودن پوشش گیاهی جنگلی زیستگاه طبیعی مناسبی برای فرود پرندگان مهاجری همچون حواصیل است می تواند مركز خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست تالاب باشد.
آئوكی با اشاره به اینكه امیدواریم دانش آموزان ایران بهره كافی از مدرسه طبیعت ببرند، اظهار نمود: فاز نخست راه اندازی مدرسه طبیعت (بازسازی و نوسازی) انجام شده و تدوین برنامه های آموزشی در گام دوم در دست اقدام است.

1397/12/09
16:27:11
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است