وزیر نیرو خبر داد

فراهم شدن مقدمات پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا

فراهم شدن مقدمات پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا نت واش: وزیر نیرو اعلام نمود كه با وجود شرایط تحریم و محدودیت هایی كه مقابل اقتصاد ایران به وجود آمده، مقدمات لازم برای پیوستن به اتحادیه اوراسیا فراهم گشته است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان بامداد امروز (سه شنبه) در جلسه ای با فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، اظهار نمود: با عنایت به محدودیت ها و تحریم هایی كه امروز مقابل اقتصاد ایران شكل گرفته، برای دولت همكاری نزدیك و گسترده با بخش خصوصی اهمیت بسیاری دارد و در زمینه ی پیوستن به اتحادیه اوراسیا باز اتاق بازرگانی نقش مهمی ایفا می كند.
وی با اشاره به ضرورت تغییر در الگوی مصرف بعنوان یكی از نقاط ضعف اقتصاد ایران توضیح داد: تحریم ها با هدف ضربه زدن به اقتصاد ایران از نقاط ضعف پیگیری می شوند و از این رو كوشش برای اصلاح الگوی مصرف كه در بیانیه اخیر مقام معظم رهبری باز بر آن تاكید شده، اهمیت بسیاری دارد.
وزیر نیرو افزود: در این زمینه بخش خصوصی بعنوان یكی از اصلی ترین پایه های اقتصاد ایران نقشی مهم دارد و امیدواریم با در كنار هم قرار گرفتن ظرفیت های دولت و بخش خصوصی شرایط برای اصلاح الگوی مصرف فراهم گردد.

برنامه ریزی جدی برای اصلاح تعرفه آب و برق
اردكانیان با بیان این كه وزارت نیرو برنامه ای را با هدف مدیریت همزمان عرضه و تقاضا تعریف كرده و در اختیار مجلس شورای اسلامی و دولت قرار داده است، اشاره كرد: در این زمینه، مركز امور اجتماعی آب و انرژی در وزارت نیرو، كار خودرا آغاز نموده كه امیدواریم با همكاری بخش غیردولتی اهداف آن پیگیری شود. هم چنین وزارت نیرو در زمینه ی اصلاح تعرفه آب و برق باز برنامه ریزی های جدی داشته كه امیدواریم در آینده نفع این مساله بوسیله سرمایه گذاری مجدد در این بخش خودرا نشان دهد.
وی با بیان این كه در شرایط تحریم افزایش سرمایه گذاری در طرح های زیرساختی اهمیت زیادی دارد، توضیح داد: یكی از این اولویت ها در حوزه مشاركت با كشورهای خارجی تعریف می شود كه پیوستن به اتحادیه اوراسیا جزیی از این برنامه است.
وزیر نیرو اظهار نمود: با پیگیری های صورت گرفته در خردادماه سال آینده، جلسه ای با محوریت ایران در این اتحادیه برگزار می شود كه امیدواریم نتیجه آن درنهایت به نفع هدف گذاری های كلان اقتصادی كشور باشد.1397/11/30
14:32:20
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: آب , بازرگانی , برق , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است