رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

انتقال آب دریای خزر با رعایت ضوابط زیست محیطی ممانعتی ندارد

انتقال آب دریای خزر با رعایت ضوابط زیست محیطی ممانعتی ندارد نت واش: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تابحال وزارت نیرو تقاضایی در ارتباط با طرح انتقال آب دریای خزر از سازمان نكرده و طرح فوق در حال بررسی است و با رعایت ضوابط زیست محیطی اشكالی ندارد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، عیسی كلانتری قبل از ظهر جمعه در جریان افتتاح دو پروژه مربوط به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی بندر آستارا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در ارتباط با چگونگی طرح انتقال آب دریای خزر، اظهاركرد: تامین آب شرب و همین طور آب صنعت كشور بسیار مهم می باشد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور اظهار داشت: تابحال وزارت نیرو تقاضایی در ارتباط با طرح انتقال آب دریای خزر از سازمان نكرده و طرح فوق در حال بررسی است و با رعایت ضوابط زیست محیطی اشكالی ندارد.
وی با اشاره به اینكه دریاچه ارومیه در وضعیت خوبی قرار دارد و اگر با این وضعیت پیش رود به تراز اكولوژیكی خود در چند سال آینده خواهد رسید، اضافه كرد: وجود محدودیت های بودجه ای در سه سال اخیر سبب ایجاد تأخیر در این مساله شده و دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۶ به تراز اكولوژیكی خود می رسد.
وی برداشت های غلط را موجب نابودی تالاب های كشور عنوان نمود و اظهار داشت: استفاده از آب شیرین تالاب برای مصارف كشاورزی یك اقدام نادرست است و متاسفانه این امر سبب تخریب این گونه تالاب ها در سطح كشور شده است.
وی بر لزوم حق آبه تالاب ها اصرار كرد و اظهار داشت: باید تالاب های ساحلی را به جای دریا از بالا دست حفاظت نماییم و حق آبه تالاب ها را از كشاورزان پس بگیریم.
نبود مطالعات زیست محیطی در پروژه های عمرانی كشور
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور مسئله مهم پسماند شمال كشور را یادآورشد و اظهاركرد: اولویت دولت در شمال كشور بحث پسماند است و در این حوزه در منطقه شمال تابحال موفق نبودیم.
وی با اشاره به اینكه نباید معضل پسماند در حضور توریستهای داخلی و خارجی تاثیر منفی داشته باشد، افزود: این امر نیازمند عزم جدی منطقه ای است و باید با نگاه زیرساختی از صنعت توریسم در این حوزه درآمدزایی نماییم.
كلانتری اضافه كرد: سازمان حفاظت محیط زیست با ۷ هزار نیرو در كشور بعنوان یك مروج محیط زیست، هدایت كننده مردم به پاسداری از آن است و متاسفانه در شركت دادن مردم در این امر ضعیف عمل كردیم و باید مردم را با محیط زیست آشتی دهیم.
وی به عدم موفقیت در زمینه پسماند پارسال اشاره نمود و اضافه كرد: امیدواریم امسال با سرمایه گذاری شهرداری ها در بخش پسماند بتوانیم این مشكل را در طول سه سال آینده حل نماییم تا شمال كشور نجات یابد.
كلانتری خواهان توجه ویژه دستگاه های اجرایی به مسائل زیست محیطی در اجرای طرح های عمرانی شد و اشاره كرد: متاسفانه به مسائل زیست محیطی در طرح های عمرانی در آخر كار نگاه می شود و در این رابطه مطالعات زیست محیطی لزوم دارد.
وی افزود: پارسال عدم توجه به مسائل زیست محیطی در پروژه های عمرانی و نداشتن مطالعات زیست محیطی و رعایت نكردن ضوابط، محیط زیست كشور را گرفتار كرده است.

1397/11/26
22:21:45
5.0 / 5
4816
تگهای خبر: آب , بودجه , دستگاه , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است