رحمانی تاكید كرد

محصولاتی كه كمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل باشد را حمایت نمی نماییم

محصولاتی كه كمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل باشد را حمایت نمی نماییم به گزارش نت واش وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به سیاست دولت در جهت تمركز زدایی و اینكه برنامه های خوبی در آینده داریم، اظهار داشت: محصولات خودرویی و لوازم خانگی كه كمتر از ۴۰ درصد آن ساخت داخل كشور باشد را حمایت نخواهیم كرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رضا رحمانی اظهار نمود: كاری كه شما انجام می دهید و اینكه از یك نفر تا هر چند نفری را كه بر سركار گذاشته اید بسیار با ارزش است و بعنوان یك ایرانی همیشه می گویم دست شما را می بوسم. شرایطی پیش آمده و مشكلاتی را داریم كه بخشی از آن همیشه هست و بخشی از آن یك حركت جمعی را می طلبد.
وی افزود: وظیفه ما این است كه مشكلات را پیگیری نماییم، اما بنابر گفته امام راحل مامور به پیگیری هستیم نه مامور به نتیجه، ما پیگیر امور هستیم و تلاش خودمان را هم انجام می دهیم و از خداوند می خواهیم آنرا به نتیجه منجر كند.
وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینكه در یك جنگ اقتصادی قرار داریم اظهار داشت: به تعدیل كارگر حساسیت دارم. دراین باره صحبت نكنید. تلاش ما بر این است كه وضعیت موجود را حفظ نماییم.
رحمانی با اشاره به اینكه سیاست دولت تمركز زدایی است اضافه كرد: زمانی كه وارد وزارتخانه شدم ۶۰ درصد از برنامه تولید عقب بودیم و با هرجایی كه تماس می گرفتم می گفتند روبه تعطیلی هستیم، اما حالا جلوی روند نزولی گرفته شده است.
وزیر صمت در ارتباط با تسهیلات برای صنایع یادآورشد: در طرح رونق تولید، صنایع كوچك و متوسط مستثنی شده اند. بدین معنا كه اگر چك برگشتی یا بدهی غیر جاری دارند بانك به این دلایل نمی تواند به آنها تسهیلات پرداخت نكند. اما به شرط اینكه بتواند تولید نماید و بازار فروش هم داشته باشند. این بخشنامه دولت می باشد و اگر بانكی این مورد را رعایت نمی كند با آن برخورد كنید. واقعا ظلم است كه واحد تولیدی به علت نبود سرمایه در گردش نتواند تولیدی داشته باشد.
رحمانی افزود: نیم نگاهی به صادراتِ صنایع تولیدی در شهرستان داشته باشید. حالا علاوه بر بازار داخل، بازار صادرات هم مهم می باشد. قطعه سازی كه حالا مشكل دارد اگر به صادرات وصل شده بود الان با ركود خودرو ساز داخلی از پا نمی افتاد و گرفتار مشكل نمی شد.1397/10/28
21:32:04
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است