خودروسازان صدای بهزیستی را درآورند

خودروسازان صدای بهزیستی را درآورند به گزارش نت واش مدیركل مشاركت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه سالانه ۲۰ هزار نفر در سوانح جاده ای كشته می شوند اظهار داشت: تابحال هیچ مركز نگهداری از معلولان یا بیمارستان سوانح سوختگی توسط شركت های خودروساز راه اندازی نشده است و این خود نشان دهنده این است كه، صنایع مسئولیت اجتماعی شان را نمی پذیرند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، «محمدعلی كوزه گر» در اولین جلسه هم اندیشی سازمان های دولتی، همیاران بهزیستی، مسئولیت اجتماعی( سهم) كه به میزبانی بهزیستی شیراز برگزار شد، این نشست را گامی بزرگ و مبتكرانه برای جلب توجه سازمان ها، دستگاه ها، نهادها و دستگاهای دولتی و غیردولتی به خدمات بهزیستی عنوان نمود.

وی با اشاره به اینكه همه باید در زمینه صدمه های اجتماعی احساس مسئولیت كنند، خاطرنشان كرد: در فرهنگ ملی و آموزه های دینی به مسئولیت اجتماعی توجه شده است؛ برای مثال پرداخت زكات و فطریه از بهترین دستورهای دینی در این زمینه است.

مدیركل مشاركت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی كشور مهمترین مساله در مسئولیت اجتماعی، دست به دست هم دادن برای جلوگیری از صدمه اجتماعی عنوان نمود و اضافه كرد: برخی مردم خواسته یا ناخواسته گرفتار صدمه اجتماعی می شوند.

وی با اشاره به اینكه سالانه ۲۰ هزار نفر در سوانح جاده ای كشته می شوند اظهار داشت: تابحال هیچ مركز نگهداری از معلولان یا بیمارستان سوانح سوختگی توسط شركت های خودروساز راه اندازی نشده است و این خود نشان دهنده این است كه، صنایع مسئولیت اجتماعی شان را نمی پذیرند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل بهزیستی، كوزه گر در ادامه با اشاره به اینكه ضریب ایمنی خودروهای خارجی بیشتر است اذعان كرد: اگر تصادف هم صورت گیرد، تلفات آنها به علت همین ضریب ایمنی، كمتر است؛ با این وجود خودرو سازان داخلی كه صدمه رسان ترین شركت ها و سازمان های در صنایع هستند و سالانه چهار برابر تعداد كشته ها و معادل ۸۰ هزار نفر مصدوم تحویل می دهند كه باید تحت پوشش بهزیستی قرار گیرند.

مدیركل مشاركت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی كشور در انتها از عرضه خدمات به ۶ میلیون نفر مددجو اطلاع داد و خاطرنشان كرد: یك و نیم میلیون نفر از این تعداد را معلولان می سازند و سالانه ۳۰ هزار كودك معلول هم متولد می گردد كه این به معنای تحمیل هزینه های سنگین بر دولت و مردم است.1397/10/23
14:16:02
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: خدمات , خودرو , دستگاه , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است