همكاری شیلات با محیط زیست، احیای زیستگاه های تخریب شده مرجانی

همكاری شیلات با محیط زیست، احیای زیستگاه های تخریب شده مرجانی نت واش: مدیركل بهسازی منابع دریایی شیلات با اشاره به سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست اظهار داشت: تولید نظام یكپارچه محیط زیست و تولید حسابرسی محیط زیستی همچون بندهای مورد تاكید سازمان شیلات است.به گزارش نت واش به نقل از مهر رضا شاهی فر مدیر كل دفتر حفظ و بهسازی منابع دریایی سازمان شیلات ایران ضمن تشریح اقدامات محیط زیستی سازمان شیلات اظهار نمود: حفاظت و بهره برداری مسئولان از ذخایر آبزی از رویكردهای شیلات است همینطور توسعه مناطق تحت حفاظت با اعمال محدویت های مكانی زمانی و گونه ای و تلاش در كاهش صید ضمنی و دورریز بخصوص گونه های در معرض خطر همچون مهمترین برنامه های شیلات طبق برنامه ششم توسعه است.
وی اضافه كرد: بهبود كمی و كیفی تكثیر و رهاسازی آبزیان، تسهیل تكثیر طبیعی آبزیان و توسعه زیستگاه های مصنوعی آبزیان از دیگر رویكردهای شیلات است.
شاهی فر با اشاره به اینكه سازمان حفاظت محیط زیست متولی اصلی سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست است، اظهار داشت: یكی از وظایف مهم سازمان این است كه مسوولیت دستگاه ها را در ارتباط با سیاست های كلی محیط زیست مشخص نماید. تولید نظام یكپارچه محیط زیست و تولید حسابرسی محیط زیستی همچون بندهای مورد تاكید سازمان شیلات است.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات شیلات اظهار نمود: نصب مخازن جمع آوری روغن سوخت در بنادر، همكاری در اجرای طرح های اقتضایی مقابله با آلودگی، اجرای مفاد كنوانسیون زیست محیطی همچون كنواسیون به كارگیری مواد ضد خزه و اجرای بخش های مرتبط كنوانسیون مارپول همچون برنامه های حفاظتی شیلات است.
مدیركل دفتر حفظ و بهسازی منابع دریایی سازمان شیلات ادامه داد: جلوگیری از نشت مواد نفتی به هنگام سوختگیری در بنادر صیادی، اجبار شناورها به تحویل زباله و استقرار سیستم دریافت و و دفع زباله از دیگر اقدامات حفاظتی شیلات است.
به گفته شاهی فر تولید زیستگاه های مصنوعی و پایش آنها در جنوب، پایش صید ضمنی روش های صیادی و كوشش برای كاهش آن همچون كوسه ماهیان و لاكپشت ها مهمترین اقدامات سازمان شیلات در زمینه حفظ محیط زیست است.
همچنین، صادقی مسئول محیط زیست شركت نفت فلات قاره - هم در این كارگاه ضمن اشاره به اقدامات مقابلهای با آلودگی های دریایی در حوزه نفت اظهار نمود: تهیه طرح های اقتضایی مقابله با آلودگی های نفتی برای كلیه اسكله های و سكوهای نفتی از مهمترین اقدامات در حوزه كنترل آلودگی های دریایی است.
وی اضافه كرد: اقدام برای تامین دو فروند شناور برای مقابله با آلودگی های نفتی وتامین تجهیزات كافی و متناسب برای مقابله با آلودگی نفتی همچون برنامه های ما است.
مسئول محیط زیست شركت نفت فلات قاره با اشاره به اینكه حفاری یكی از موضوعاتی است كه باعث آلایندگی می گردد اظهار داشت: ۱۲ عدد دكل حفاری در مناطق عملیاتی وجود دارد كه یكی در خارك در خشكی و مابقی در دریا فعال می باشند. كلیه دكل ها هم اكنون از گل های پایه آبی استفاده می نمایند.
صادقی با اشاره به اقدامات مرتبط با حوزه محیط زیست اظهار داشت: نظارت بر الزامات بر HFE در طرح های توسعه ای، احیای زیستگاه های تخریب شده مرجانی در منطقه خارك، پاكسازی خاك های آلوده و بازدیدهای زیست محیطی از اقدامات ما درحوزه محیط زیست است.

1396/10/07
20:54:31
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: آب , آلودگی , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است