مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی خبر داد:

احتمال كاهش نرخ كارمزد بیمه نامه های معدنی

احتمال كاهش نرخ كارمزد بیمه نامه های معدنی نت واش: مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی اظهار داشت: در صورت نیاز نرخ كارمزد بیمه نامه های معدنی را كاهش خواهیم داد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بامداد امروز نشست خبری مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی با حضور رییس هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی و رییس خانه معدن ایران برگزار گردید.
فرید دهقانی در این نشست از صدور ۱۷۰۰ بیمه نامه به مبلغ ۶۷۴ میلیارد تومان برای معادن كوچك و متوسط آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد مبلغ ۵۹۲ میلیارد تومان بیمه نامه اعتباری و ۱۰۲۵ بیمه نامه برای اكتشاف از محل وجوه اداره شده صادر گردیده است.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی اضافه كرد: پارسال آنچه در كمیته فنی برای صدور بیمه نامه به تصویب رسیده حدود ۴۰۹ میلیارد تومان بوده كه در مقایسه با آمار تجمعی صدور بیمه نامه از سال ۸۰ تا ۹۷، نویدبخش حركت جدید و گفتمانی نو بین صندوق و بخش خصوصی است. علاوه بر این تحركی باز در بخش معادن كوچك و متوسط در نهضت فرآوری، اكتشاف و استخراج به وجود آمده كه در آن بخشی از صدور بیمه نامه های ما مربوط به فرآوری است.
دهقانی اشاره كرد: در بخش پذیرش باز امسال ۳۳۹ پرونده دریافت شده كه جهش جدی را نشان داده است ضمن اینكه در بخش وصول مطالبات باز نسبت به پارسال بدون انجام هرگونه اقدام قضایی و صدور اجراییه، صرفا با مذاكره و اعتماد بین صندوق و معدنكاران رشد ۴۳ درصدی در وصول مطالبات را شاهد می باشیم.
وی در پاسخ به سوال در خصوص تغییر در صدور كارمزد بیمه نامه های بخش معدن اشاره كرد: در شرایط فعلی كارمزد خدمات ما ۱.۵ تا ۳ درصد است كه البته هزینه های ستاندن وام و دسترسی به منابع مالی در ایران بسیار بالاست اما به هر حال كمیته ای را ایجاد كرده ایم تا باردیگر كارمزد بیمه نامه ها را بررسی نموده و در صورت نیاز، نرخ ها را كاهش دهیم. اما ما بررسی دوباره را روی نرخ كارمزد خدمات صندوق صورت خواهیم داد كه امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی اظهار نمود: هم اكنون متوسط زمان درخواست تا صدور بیمه نامه مشروط به تكمیل مدارك، ۴۰ روز است و كل فرایند از طرف مشتریان قابل ردیابی است، این در شرایطی است كه یكی از بزرگترین موانع معدنكاران بازگشت برای تكمیل پرونده ها بود كه با عنایت به راه اندازی سامانه ای برای این موضوع، این مدت زمان به شدت كاهش یافته است چونكه معدنكاران برای ثبت درخواست پذیرش بررسی و صدور بیمه نامه می توانند به صورت آنلاین پرونده های خودرا رصد كنند.
وی اضافه كرد: یكی از زیرساختهایی كه برای جذب منابع بیشتر و افزایش خدمات رسانی به معدنكاران مورد نیاز بود راه اندازی همین سامانه بود كه امیدواریم بتواند در كوتاه ترین زمان ممكن درخواست متقاضیان را بررسی و در مورد آن اعمال نظر كند. تا سال 1392 سرمایه این صندوق ۱۰ میلیارد تومان بود و امروز این رقم به ۱۴۳ میلیارد تومان رسیده كه هنوز هم پاسخگوی معدنكاران نیست و تقاضای ما افزایش سرمایه به هزار میلیارد تومان است. البته طبق ماده ۴۳ و ۳۱ قانون معادن باید بخشی از درآمدهای معدنی به صندوق برگردد تا بتوان از آن در جهت پشتیبانی از معدنكاران بهره برد.
دهقانی ریسك فعالیت صندوق بیمه معادن را هم اكنون نیم درصد اعلام نمود و اظهار داشت: بخش معدن جزو یكی از بخشهای مزیت دار كشور است كه امیدواریم با حمایتهایی كه صورت می دهیم این بخش رونق گیرد. این در شرایطی است كه برگشت سرمایه در معادن بالا است بااینكه معدن از صندوق توسعه ملی كمترین سهم را دارد.
در این نشست همین طور محمدرضا بهرامن - رییس هیات مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی و رییس خانه معدن ایران - باز در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران درباب آمار رشد معدن و چشم اندازهای آتی این بخش اشاره كرد: ما باز آمار شفافی از رشد بخش معدن نداریم و البته با عنایت به عضویت خانه معدن در سازمان بین المللی معدن (WMC) گزارشی را در دست تهیه داریم تا آمار تولید را به تفكیك در بخشهای معدنی استخراج نماییم. این آمار را به تفكیك از بخشهای تخصصی تولید و گمركات ستاندن خواهیم كرد.
وی با اشاره به تدوین نقشه راه معدن اشاره كرد: نقشه راه بخش معدن حالا كاملا مشخص است و هدف گذاری ها برای بخش های فلزی و غیرفلزی در آن دیده شده است این در شرایطی است كه دولت باید خودرا از تصدی گری دور كند و تنها به مدیریت بپردازد. در این میان صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی یك ابزار توسعه ای است كه اگر بخواهیم واحدهای كوچك و متوسط را احیا نماییم نیازمند تزریق نقدینگی برمبنای نقشه راه معدن به آنها هستیم.
بهرامن اظهار نمود: بر این اساس به دنبال این هستیم سرمایه صندوق را حداقل تا آخر سال جاری به ۳۰۰ میلیارد تومان برسانیم كه امیدواریم دولت باز مساعدت لازم را در این زمینه صورت دهد. همین طور مطابق با نقشه راه بخش معدن تمام بخشهای مختلف اهداف مشخصی دارند و سهم سازمان زمین شناسی باز مشخص شده كه در انتهای این برنامه باید به كجا برسد چونكه این سازمان یك منبع اطلاعاتی در بخش معدن است و باید اثرگذار باشد.
وی از انعقاد تفاهمنامه ای با ایمیدرو آگاهی داد كه در چارچوب آن معادن كوچك و متوسط احیاء خواهند شد.1397/10/09
14:34:00
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: بیمه , تولید , خدمات , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است