معاون امور صنایع وزارت صمت:

ثبت سفارش ها استانی شد، پشتیبانی از قطعه سازان صنعت خودرو

ثبت سفارش ها استانی شد، پشتیبانی از قطعه سازان صنعت خودرو به گزارش نت واش معاون امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: ثبت سفارش ها از این به بعد در خود استان ها انجام می گردد كه امیدواریم این كار زمینه تقویت تولید بومی و استانی را فراهم آورد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در اردبیل اظهار نمود: با افزایش اختیارات استان ها در حقیقت پشتیبانی از تولید و اشتغال به شكل عملی انجام می گردد به صورتی كه ما برای ۲۵ قلم كالای اساسی كه مواد كائوچو و سلولزی هم در میان آنها قرار دارد پرداخت ارز دولتی و واردات به اندازه مورد نیاز در دستور كار وزارت صمت قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینكه هیچ واحد تولیدی خارج از ظرفیت تولید مواد اولیه دریافت نمی كند، تصریح كرد: مبنای ما بخصوص در تامین مواد اولیه كارخانجات پتروشیمی رقم قید شده در پروانه بهره برداری است و به هیچ وجه خارج از پروانه بهره برداری مواد اولیه ای به این كارخانه ها اختصاص نمی یابد.
معاون امور صنایع وزارت صمت از ثبت سفارش به شكل استانی به همراه واردات محصولات و كالاها بدون محدودیت های خاص اطلاع داد و اظهار داشت: ما مقرر است دوشنبه هفته آینده نشستی را با مسئولان گمرك داشته باشیم كه امیدواریم صنعتگران و تولیدكنندگان مشكلات خویش را به وزارت صمت انعكاس دهند تا ما بتوانیم در این نشست موانع و مشكلات پیش رو را برطرف نماییم.
مقیمی بیان كرد: ما در كنار پشتیبانی از تولید محصولات باارزش افزوده بالاتر از صنایع قطعه سازی و وابسته به خودرو هم حمایت می نماییم به صورتی كه نمایشگاهی را هم از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه با محوریت عرضه قطعات خودرو برگزار خواهیم كرد تا تولیدكنندگان داخلی برپایه نیاز داخلی خودروسازان بتوانند محصولات آنها را تامین كنند.
وی رویكرد وزارت صمت را تعمیق تولید محصولات به شكل داخلی بخصوص پشتیبانی از تولید قطعات صنعت خودرو اعلام نمود و اضافه كرد: ما در صنعت خودرو به سمت خوداتكایی و استفاده از توان داخلی حركت می نماییم و در این راستا از تولید لاستیك و سایر قطعات خودرو حمایت می نماییم كه در این زمینه خوشحال هستیم كه در استان اردبیل هم یكی از واحدها تولید قطعات هایلوكس را انجام می دهد.
معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: ما به جای واردات با هدف كاهش قیمت تمام شده خودرو تلاش می نماییم محصول نهایی را با تولید داخل به قیمت پائین تر عرضه نماییم كه در این زمینه قطعه سازان باید در پشتیبانی از تولید ملی تلاش مضاعفی انجام داده و در نقطه مقابل اهالی صنعت خودرو هم مطالبات تولیدكنندگان را پرداخت كنند.
مقیمی از تخصیص منابع مورد نیاز برای تامین مواد اولیه كارخانه آرتاویل تایر اردبیل و همینطور پشتیبانی از صنعت قطعه سازی خودرو، لوازم خانگی و نساجی و پوشاك اطلاع داد و اظهار نمود: طرح توسعه پوشاك و نساجی در اردبیل تهیه شده و ما در حد وسع و توان تلاش می نماییم این طرح را عملیاتی و اجرایی نماییم.
او همینطور با اشاره به همكاری شهرك های صنعتی برای تامین زمین مورد نیاز به قیمت مناسب برای صاحبان حوزه صنعت و تولیدات این بخش، خاطرنشان كرد: دولت حتی تا ۵۰ درصد هزینه های استقرار سرمایه گذاران را با تامین زیرساخت های موردنیاز در شهرك های صنعتی فراهم می آورد.1397/10/06
15:16:05
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: تولید , خودرو , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است