ورلد استیل اعلام كرد

رشد ۱۷ درصدی تولید فولاد ایران در مدت ۱۱ ماهه

رشد ۱۷ درصدی تولید فولاد ایران در مدت ۱۱ ماهه به گزارش نت واش بر اساس گزارش انجمن فولاد جهان (ورلد استیل)، تولید فولاد خام ۶۴ كشور عضو این گروه در نوامبر سال ۲۰۱۸ به ۱۴۸.۶ میلیون تن رسید كه ۵.۸ درصد در مقایسه با نوامبر سال ۲۰۱۷ رشد نشان داد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، تولید جهانی فولاد در ۱۱ ماه نخست امسال به ۱.۶۵ میلیارد تن بالغ شد كه ۴.۷ درصد رشد سالانه داشت.

بر اساس گزارش ورلد استیل، تولید فولاد خام ایران در نوامبر سال ۲۰۱۸ با ۲ درصد افزایش نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۷، به ۲ میلیون تن رسید. تولید ایران در ۱۱ ماهه نخست سال میلادی جاری، ۲۲.۵۹۰ میلیون تن بود كه در مقایسه با ۱۹.۲۵۵ میلیون تن در مدت مشابه سال ۲۰۱۷، به میزان ۱۷.۳ درصد افزایش نشان داد.

در میان سایر تولیدكنندگان، تولید فولاد چین در نوامبر سال ۲۰۱۸ با ۱۰.۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۷۷.۶ میلیون تن رسید. تولید چین از ژانویه تا نوامبر ۱۰.۸ درصد رشد كرد و به ۸۵۷.۳۴ میلیون تن رسید. چین اغلب كوره های فولادسازی غیرقانونی را در سال ۲۰۱۷ تعطیل كرد و این بخش قبل از این در آمارهای رسمی گنجانده نشده بود.

ژاپن ۸.۶ میلیون تن فولاد تولید كرد كه نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۷ به میزان ۰.۵ درصد كاهش داشت. تولید كره جنوبی با ۱.۱ درصد رشد در مدت مذكور، به ۵.۹ میلیون تن رسید. تولید هند بعنوان دومین تولیدكننده بزرگ در نوامبر ۱.۳ درصد كاهش پیدا كرده و به ۸.۴۹ میلیون تن بالغ شد.

تولید اتحادیه اروپا با ۱.۲ درصد افزایش نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۷، به ۱۴.۱۴ میلیون تن رسید. این منطقه در فاصله ژانویه تا نوامبر اندكی كاهش نشان داد و به ۱۵۴.۴۲ میلیون تن رسید. تولید ایتالیا با یك درصد كاهش، به ۲.۱۹ میلیون تن رسید اما كاهش بیشتر تولید در كشورهای دیگر مانند آلمان (۲.۹ درصد)، اسپانیا (۰.۷ درصد) و هلند (۲.۲ درصد)، با تولید فولاد خام فرانسه كه ۱۲.۸ درصد افزایش یافته و به ۱.۴ میلیون تن رسید جبران شد.

تركیه ۳.۱ میلیون تن فولاد خام در نوامبر تولید كرد كه ۲.۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كاهش داشت. تولید آمریكا با ۱۱.۸ درصد افزایش، به ۷.۴ میلیون تن رسید.
1397/10/01
16:03:00
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است