آموزش محیط بانان در سرلوحه برنامه های آموزشی سازمان محیط زیست

آموزش محیط بانان در سرلوحه برنامه های آموزشی سازمان محیط زیست نت واش: سرپرست معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از محل برگزاری دوره های آموزشی بدو خدمت محیط بانی كه در اردوگاه امام علی (ع) شهر كرج در حال برگزاری است به صورت سر زده بازدید نمود.


به گزارش نت واش به نقل از مهر، سرپرست معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از محل برگزاری دوره های آموزشی بدو خدمت محیط بانی كه در اردوگاه امام علی (ع) شهر كرج در حال برگزاری است به صورت سر زده بازدید كرد و از نزدیك، نحوه آموزش های محیط بانی را مورد ارزیابی قرار داد. اسكندر امیدی نیا در بازدید از محل برگزاری دوره های آموزشی محیط بانی، با مثبت ارزیابی كردن این دوره ها بر عملكرد محیط بانان اضافه كرد: امسال برای آموزش بدو خدمت تعداد ۵۰۰ نفر از محیط بانان برنامه ریزی شده كه این آموزش ها در پنج دوره ۱۰۰ نفره برای محیط بانان آموزش ندیده سراسر كشور در حال اجراست.

امیدی نیا با اشاره به جمعیت حدود ۳۲۰۰ نفری محیط بانان كشور اظهار داشت: به سبب حساسیت ها و مخاطرات منحصر به فرد شغل محیط بانی، معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست، آموزش های ضمن خدمت این بخش از پرسنل سازمان را در سرلوحه برنامه های آموزشی قرار داده و كیفیت برگزاری و اثربخشی این دوره ها را با دقت زیر نظر دارد.

امیدی نیا در بازدید از كلاس ها و نحوه برگزاری آموزش های بدو خدمت برای چهارمین گروه ۱۰۰ نفره محیط بانان، اظهار داشت: با لطمه شناسی به عمل آمده در ضمن دوره های آموزشی پیشین، سعی شده است تا آموزش های اثربخش و كاربردی متناسب با سطح علمی و مهارت فراگیران در كلاس های متنوع و زیر نظر اساتید مجرب و آگاه طراحی و اجرا شود.

وی افزود: مطابق با برنامه ریزی های به عمل آمده، آموزش های بدو خدمت محیط بانی در چهار بخش عمومی، انتظامی، تخصصی محیط زیست و میدانی به فراگیران نمایش خواهد شد و عناوین درسی از قبیل آشنایی با بیماری های حیات وحش، شناخت آلاینده های محیط زیست، اصول جلب مشاركت و كار با جوامع محلی و بومی، امداد و نجات، قوانین و مقررات انتظامی، اطفاء حریق در منابع طبیعی، اسلحه شناسی، اصول گشت زنی، كنترل خشم و غیره به محیط بانان آموزش داده می شود و در انتهای برنامه های آموزشی، محیط بانان به صورت عملی با مهارت های دفاع شخصی و تیر اندازی در میدان تیر باز آشنا خواهند شد.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش با استناد به نظرسنجی و ارزشیابی دوره های آموزشی از فراگیران و اعلام رضایت از شرایط برگزاری این دوره ها، از همكاری و هماهنگی یگان حفاظت سازمان، نیروی انتظامی و همین طور دانشكده محیط زیست كه وظیفه برگزاری این دوره را بر عهده داشتند؛ تشكر و قدردانی كرد و از دفتر آموزش محیط زیست سازمان خواست تا با برنامه ریزی و نظارت دقیق تر، به افزایش غنای علمی و هدفمندی این دوره ها كمك نماید.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده و روند اجرای دوره های آموزشی بدو خدمت محیط بانی، اظهار داشت: تا اختتام آذرماه ۵۰۰ نفر از محیط بانان آموزش های بدو خدمت را فراگرفته و پیش بینی میگردد در صورت مساعدت مقام عالی ریاست سازمان و فراهم شدن زیرساخت های اجرایی، بزودی محیط بانانی كه آموزش ندیدند، تحت پوشش آموزش های بدو خدمت قرار گرفته و هیچ محیط بان آموزش ندیده ای در سطح كشور وجود نداشته باشد.

امیدی نیا در ضمن بازدید از محل برگزاری دوره های آموزشی محیط بانی با اساتید، دست اندركاران برگزاری دوره و محیط بانان شركت كننده دیدار و گفتگو نمود.

1397/09/13
17:08:17
5.0 / 5
4579
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است