تعطیلی كارخانه های جنرال موتورز برای تولید خودروهای پاك

تعطیلی كارخانه های جنرال موتورز برای تولید خودروهای پاك نت واش: جنرال موتورز به عنوان بزرگترین خودروساز آمریكایی روز دوشنبه اعلام نمود كه می خواهد تولید خودروهای بنزینی را متوقف كرده و بجای آن به توسعه خودروهای برقی بپردازد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، یك روز پیش بود كه اخباری در خصوص تعطیلی یكی از كارخانه های شركت جنرال موتورز در كانادا منتشر گردید كه حالا به نظر می آید علت آن تغییر رویه این خودروساز بزرگ آمریكایی و تمركز بر روی توسعه خودروهای برقی و الكتریكی بوده است.

جنرال موتورز كه یكی از بزرگترین شركت های خودروساز مستقر در ایالات متحده آمریكا به حساب می آید، روز گذشته معلوم شد كه می خواهد خط تولید خودرو و تمامی فعالیت های خویش را در كارخانه اوشاوا در نزدیكی شهر تورنتو واقع در ایالت اونتاریوی كانادا متوقف نماید كه این امر بدون شك بر روی مشاغل و افرادی كه در این كارخانه مشغول بكار بودند، تاثیرات و تبعات منفی بی شماری خواهد گذاشت.

سخنگوی جنرال موتورز در كانادا كه به ساخت و مونتاژ خودروهای بسیاری نظیر وانت پیكاپ و سدان های بنزینی و گازسوز می پرداخت و با استقبال بی نظیری از جانب مشتریان كانادایی برخوردار شده بود، روز گذشته از تشریح علت این تصمیم و اقدام خودداری كرده بود.

اما حالا با بیان رسمی این شركت، به نظر می آید كه جنرال موتورز هم عزم خویش را برای پیوستن به بازار پرفروش و پر تب و تاب خودروهای برقی در جهان جزم كرده و می خواهد تمركز خویش را بر روی توسعه خودروهای الكتریكی و خودران بگذارد تا از میدان رقابت با سایر رقبای قدرتمند خود نظیر خودروسازان آلمانی، ژاپنی، كره ای و آمریكایی عقب نیفتد.

رویترز می نویسد: این اقدام جنرال موتورز كه به عنوان بزرگترین خودروساز مستقر در ایالات متحده آمریكا به حساب می آید، می تواند یك نقطه عطف بزرگی برای صنعت خودروسازی جهان باشد تا همانند یك دهه قبل به مرز ورشكستگی نرسد و گرفتار تنگنا و بحران های شدید اقتصادی نشود.

این در حالیست كه جنرال موتورز از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده هم در مورد كارخانه خود در ایالت اوهایو به شدت تحت فشارهای سیاسی قرار گرفته است. گفته می گردد كه به دنبال تعطیلی كارخانه های جنرال موتورز، ۱۵ درصد از نیروی انسانی خویش را از دست خواهد داد و این بدان معناست كه بالغ بر ۱۸ هزار نفر از كاركنان این خودروساز بزرگ تعدیل خواهند شد.

همچنین مقامات این شركت در این خصوص خاطرنشان كرده اند كه با تعدیل نیرو و تعطیلی كارخانه های فعال خود، تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود شش میلیارد دلار در هزینه های جنرال موتورز كاهش پیدا خواهد نمود.
1397/09/06
22:15:00
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: بازار , بحران , برق , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است