نطق نماینده شوش درباره كارگران نیشكر هفت تپه

نطق نماینده شوش درباره كارگران نیشكر هفت تپه نت واش: نماینده مردم شوش در مجلس اظهار داشت: امروز زندگی و حیات ۵۰۰۰ كارگر زحمتكش با دستان پینه بسته و صورت های چروكیده در گرمای طاقت فرسای خوزستان به خطر افتاده است.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، سیدراضی نوری در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریك میلاد حضرت رسول اكرم (ص)، اظهار داشت: امیدوارم به بركت هفته وحدت مسلمانان واقعی به خود بیایند و دشمن قسم خورده آنان – آمریكا و رژیم صهیونیستی - كه در لباس مسلمین بین صفوف شان رسوخ كرده اند به درستی بشناسند و آنان را از صفوف خود بیرون بیندازند.

وی با تبریك هفته بسیج، اظهار داشت: بسیجی واقعی به معنای واقعی كلمه در هر زمان گوش به فرمان ولی خود در تمام زمینه ها و عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اعتقادی آماده ایثارگری برای حفظ نظام اسلامی و ولایت مطلقه فقیه است. بسیجیان همچون شجره طیبه الهی در سراسر جهان مقدمه ظهور ولی عصر(عج) را آماده كنند.

این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس خطاب به رییس جمهور متذكر شد: شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه با ۲۴ هزار هكتار زمین در سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شد و امروز در تب و تاب اعتصاب كارگران زحمتكش خود برای دریافت دستمزد و حقوق ماهیانه به سر می برند. امروز آنان با درد و آه اعتصاب كرده اند تا مظلومیت خودرا در خلاء مدیریت كارآمد این شركت عظیم را فریاد بزنند تا شاید ندای لبیك به صداهای گرفته شان توسط مسؤولان داده شود و چراغ امید و نشاط در خانه هایشان روشن شود.

نماینده مردم شوش در مجلس افزود: امروز زندگی و حیات ۵۰۰۰ كارگر زحمتكش با دستان پینه بسته و صورتهای چروكیده در گرمای طاقت فرسای خوزستان به خطر افتاده و باید چاره ای اساسی صورت گیرد تا معاندان نظام اسلامی فرصت بهره برداری بیشتر از این شرایط را نداشته باشند. اگر امروز نان سر سفره این كارگران نباشد و شرافت و عزت كارگران زیر سوال رفته باشد دلیلش تنها و تنها سوء مدیریت و نبود مدیران كارآمد در مجموعه های كارگری است.

نوری افزود: اگر امروز نظم و انضباط در شهرستان شوش به هم خورده و دل مردم را آزاده كرده به خاطر جیب و دستان خالی كارگران زحمتكشی است كه شرمنده زن و بچه خود، پاسخی برای سر و سامان بخشیدن به زندگی خود ندارند. آقای رییس جمهور از سال ۱۳۹۴ تنش های كارگری، این شركت بزرگ و مادر را صدها بار لرزانده و دود تبعات آنرا خانواده های كارگران زحمتكش هفت تپه و شهرستان شوش تحمل كرده اند. آقای رییس جمهور سكوت جایز نیست. فریاد كارگران كه فرزندان انقلاب و نظام اسلامی هستند، فریاد همه ماست و نباید قبول كنید كه این گونه ۱۵ روز در چرخه های بی تفاوتی له شوند.

وی افزود: آقای رییس جمهور وضعیت معیشتی ۵۰۰۰ كارگر را دریابید. امیدوارم امروز صدای این طبقه مظلوم و زحمتكش كه چیزی جز پرداخت مطالبات خود نمی خواهند، بشنوید و تا تشكیل كارگروه تخصصی از وزارتخانه های اقتصاد، صنعت، تعاون، جهادكشاورزی و نمایندگان كارخانه كشت و صنعت نیشكر آنرا تحت حمایت دولت قرار داده تا خلاء مدیریتی پوشش داده شود و در تولید محصول استراتژیك شكر وقفه احداث نشود.

این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس اشاره كرد: با پرداخت سریع حقوق و دستمزد معوقه به كارگران كشت و صنعت نیشكر هفت تپه نباید اجازه وارد شدن لطمه به تولید و اقتصاد كشور را داد. بنده به سرمایه گذارانی كه به فكر تجزیه این شركت بزرگ مادر هستند و بر طبل تفرقه می كوبند و آرامش مردم را فدای زیاده خواهی خود می كنند و آبرو و حیثیت كارگران را محترم نمی شمارند آگهی می دهم كه «كوتاه نمی آیم». به عزیزان سرمایه گذاری كه دغدغه آنان اشتغالزایی، بهبود تولید و افزایش بهره وری است، سر تعظیم می گذارم و از آنان می خواهم تمام افراد حاشیه ساز را كنار بگذارند و با حفظ یكپارچگی شركت به همراه كارگران به توسعه شركت ادامه دهند.

نماینده مردم شوش در مجلس خطاب به كارگران این شركت سفارش كرد: از همه كارگران زحمتكش بابت صبوری تشكر می كنم و دستان پینه بسته شما را می بوسم.
1397/08/30
15:52:18
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: آب , تولید , دولت , سرمایه گذاری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است