رئیس انجمن جنگل بانی ایرانی:

ماموریت رئیس سازمان جنگل ها واگذاری منابع طبیعی است

ماموریت رئیس سازمان جنگل ها واگذاری منابع طبیعی است نت واش: كیادلیری با اشاره به حكم وزیر كشاورزی برای رئیس جدید سازمان جنگل ها برای تولید باغ اظهار داشت: این كار اصلاً ارتباطی به وظایف این سازمان ندارد و ماموریت رئیس جدید، واگذاری منابع طبیعی است.رئیس انجمن جنگلبانی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دستور وزیر جهاد كشاورزی در خصوص «ایجاد باغ های دیم سازگار با محیط در اراضی شیبدار» در حكم انتصاب خلیل آقایی بعنوان رئیس سازمان جنگل ها اظهار داشت: ایشان اصلاً با این ماموریت آمده و این حكم برای همه پیامی دارد.
هادی كیادلیری اضافه كرد: با انتصاب ایشان به شكلی پازل تخریب محیط زیست كامل شده و در واقع پیام این حكم، واگذاری اراضی ملی به بهانه كشت روی اراضی شیب دار و توسعه باغ هاست. در حالی كه در شرح وظیفه سازمان جنگل ها هیچ جا تعریف نشده كه توسعه باغ و كشاورزی بدهد.
با رئیس جدید سازمان جنگل ها به شكلی پازل تخریب محیط زیست كامل شده و در واقع پیام این حكم، واگذاری اراضی ملی به بهانه كشت روی اراضی شیب دار و توسعه باغ هاست وی تاكید كرد: كجای قانون، نقش سازمان جنگل ها بحث توسعه باغ است؟ توسعه باغ معاونت دیگری دارد و وظیفه این سازمان حفظ جنگل ها و مراتع كشور است. آمدن ایشان با این حكم كار بی اساسی است و یك نفر غیرمرتبط را آورده اند به مجموعه دیگری كه وظیفه اش چیز دیگری است تا كار دیگری یعنی واگذاری اراضی انجام بدهد.
رئیس انجمن جنگل بانی ایران توضیح داد: یك بهانه ای كه این افراد می آورند این است كه ما این اراضی را به روستاییانی كه تصرف كرده اند و نمی توانیم زمین را از آنها پس بگیریم واگذار می كنیم. طبق قانون، طبق رای شماره ۳۷۳ دیوان عدالت اداری، واگذاری اراضی حتی به روستاییان و هر كسی كه تصرف كرده باشد ممنوع است و این كار صراحتاً غیرقانونی است.
كیادلیری خاطرنشان كرد: غیر از اینكه این كار اصلا هیچ ربطی به وظیفه سازمان جنگل ها ندارد باید پرسید مگر در همین كشاورزی هایی كه دارید بهره وری ها را بالا بردید؟ همین كشاورزی ای كه تمام مملكت داد می زنند كه سبب نابودی آب كشور شده است. تازه با همه این شرایط، تمام درختان سیب و میوه و پرتقال ما محصولشان را كنار خیابان ها ریخته اند. این نشان داده است كه اصل بر كشاورزی نیست و اصل بر واگذاری اراضی است.
وی ادامه داد: بحث دیگر این است كه می گردد گفت وزیر، مقدمات تجزیه سازمان را فراهم نموده است. وقتی ۱۰ درصد بودجه وزارتخانه برای بخش جنگل می رود یعنی در آینده یك بخش جنگل می ماند با كمترین هزینه ها و بودجه ها و تازه رئیس سازمان جنگل ها با همین بودجه اندك هم ماموریتش توسعه باغ تعریف می گردد در حالی كه وظیفه منابع طبیعی و معاون باغبانی همه در جهت این مسئله است.
رئیس انجمن جنگل بانی ایران با اشاره به مصوبه سه معاون وزیر كشاورزی كه پس گرفته شد تاكید كرد: مصوبه این بود كه تمام زمین ها حتی مراتع درجه یك را برای كشاورزی واگذار كنند و آقای جلالی، طهماسبی و اورنگی امضا كردند منتهی بعد گفتند اشتباه كردیم. این نمی تواند اشتباه باشد. اگر سه معاون وزیر اشتباه كنند كه واویلا است. من نمی توانم بگویم اشتباه كردند و معتقدم دقیقا سیاست و ماموریت شان این بوده است. این نشان داده است كه چه تفكری دارند و به چه سمت و سویی می روند.
كیادلیری اضافه كرد: امروز دیگر هر انسان كاملا غیرمتخصص هم بحث كمبود آب را شنیده است. چه كسی می پذیرد در اراضی شیب دار باغ تولید شود؟ زمانی كه مراتع را به گندم زار تبدیل كردیم طغیان كرد و میلیاردها تومان خسارت تولید كرد. فكر كردید دلیل تنوع زیستی چیست؟
وی خاطرنشان كرد: این كار كاملا غیركارشناسی است و من فكر می كنم كه اولاً این كار واگذاری اراضی است و در این مورد شك ندارم. دوم اینكه این ها فكر می كنند توسعه یعنی توسعه كشاورزی در سطح و نه در نقطه. شما یك جایی كارخانه ای دارید كه این كارخانه عقب افتاده است، بعد صد تا كارخانه عقب افتاده می زنید و می گویید توسعه داده ام یا زمین آن را اضافه می كنید در حالی كه باید فناوری آن را پیشرفت دهید. این نشان داده است كه مدیران در این بخش اصلا درك درستی از توسعه پایدار ندارند.
تمام ادعا و تصمیم هایی كه در دولت روحانی در مورد مسائل محیط زیستی بوده همه شان اشتباه بوده است و این جا در سازمان جنگل ها به فاجعه آمیزترین شكلش بوده است چون سازمان جنگل ها یك بخش اجرایی است و مثل محیط زیست نظارتی نیست رئیس انجمن جنگل بانی ایرانی با اشاره به اینكه روحانی دولت خویش را محیط زیستی خوانده است اظهار داشت: ما كه برپایه ادعا نگاه نمی كنیم، برپایه نتیجه می بینیم. الان تمام ادعا و تصمیم هایی كه در این راستا بوده همه شان اشتباه بوده است و این جا در سازمان جنگل ها به فاجعه آمیزترین شكلش بوده است چون سازمان جنگل ها یك بخش اجرایی است و مثل محیط زیست نظارتی نیست.
كیادلیری توضیح داد: اگر به اشتباه یك مرتع را شخم بزنید دیگر مرتع معنا نمی دهد چون طبق قانون هم مرتع جایی است كه شخم نخورده باشد پس با این كار دیگر خود به خود از تعریف مرتع خارج می گردد. این نشان داده است كه ما ابتدایی ترین چیز را هم برای انتصاب این مدیران در نظر نگرفته ایم. باید تكلیفمان را مشخص كنیم كه می خواهیم مشكلی را رفع كنیم یا می خواهیم یك لطف و مرحمت و موهبتی در حق افراد خاصی بكنیم؟
وی در انتها با اشاره مجدد به شعار «دولت محیط زیستی» خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: شما برپایه كدام شاخص و معیار و اساس رئیس سازمان جنگل ها را انتخاب كردید وقتی كه كل متخصصان كشور درخواست نمودند كه ایشان نیاید و یك متخصص بیاید و این تنها چیزی بود كه هیچ اختلافی با هم نداشتیم؟ آقای روحانی وقتی شما به این مورد احترام نمی گذارید و توجهی نمی كنید به نظر خود شما شعارتان درست است؟ راهتان درست است؟ این ادعا ادعای درستی است؟ اساساً نیست.

1396/09/28
15:43:31
5.0 / 5
5025
تگهای خبر: آب , بودجه , دولت , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است