آموزش خشگیری از بدنه خودروهای لوكس

آموزش خشگیری از بدنه خودروهای لوكس نت واش: ایجاد خط و خراش بر روی بدنه اتومبیل یك امر عادی و اجتناب ناپذیر می باشد و برای از بین بردن آن‌ها باید بدنه خودرو را خشگیری نمود. به صورت معمول پوسته بدنه اتومبیل‌ها از سه لایه فلز تشكیل شده‌اند و اگر خط و خش روی بدنه خودرو فقط لایه اول را دچار آسیب كرده باشد، به این نوع خط و خش، خراش سطحی می‌گویند و اگر به خراش بوجود آمده به عمق لایه‌های دوم و سوم برسد، خراش عمیق می باشد. رفع هر كدام از انواع خراش‌های بدنه خودرو، راه و روش مخصوص خودش را دارد.


در اتومبیل‌های لوكس وارداتی، متد خشگیری كمی متفاوت است، به دلیل اینكه معمولا در این خودرو‌ها از رنگ‌های چند لایه با كد رنگی انحصاری استفاده شده است و رنگ آمیزی بدنه این خودرو‌ها به شكلی است كه؛ اتم‌های تشكیل دهنده محلول رنگ بدنه آن‌ها به صورت منظم و با زاویه‌هایی حساب شده، بر روی لایه فلزی بدن خودرو قرار می‌گیرند. از همین رو برای خشگیری بدنه خودرو‌های لوكس وارداتی باید دقت بیشتر به خرج داد و طبیعی است روش خشگیری بدنه این خودرو‌ها با اتومبیل‌های معمولی متفاوت باشد.
 
خشگیری سطحی بدنه اتومبیل‌های لوكس
 
معمولا برای خشگیری سطحی بدنه خودرو‌ها، ابتدا اتومبیل را به زیر نور آفتاب برده تا با استفاده از انعكاس نور خورشید، محل خراش‌های بدنه اتومبیل را مشاهده كنند. اما ما به شما پیشنهاد می‌كنیم برای بدست آوردن نتیجه بهتر، بدنه خودرو را به زیر نور ملایم فرابنفش ببرید، مخصوصا در اتومبیل‌های لوكس كه ممكن است به دلیل خراش وارد شده، زاویه ذرات رنگ بدنه آن‌ها دچار تغییر شده باشد، در این صورت بدنه خودرو حالت رنگ استریم لاینینگ خود را از دست می‌دهد و نور به درستی بر روی آن انعكاس پیدا نمی‌كند.
پس از مشخص نمودن محل خراش‌های روی بدنه، با استفاده از پولیش‌های مایع ( ضعیف ) خراش را بپوشانید، حدود ۱ دقیقه اجازه دهید پولیش بر روی خراش باشد تا به صورت كامل فرورفتگی ناشی از خراش را پر كند. سپس با استفاده از یك دستمال نرم به آرامی و به صورت دورانی پولیش را پخش كنید تا كاملا اثر آن از بین برود.
پس از پولیش ، نوبت به واكس می‌رسد، در نظر بگیرید واكسی كه استفاده می‌كنید باید از نوع ضعیف باشد، از همین رو ما به شما پیشنهاد می‌كنیم از واكس‌های فومی استفاده كنید. واكس را بر روی یك دستمال نرم و تمیز اسپری كنید و سپس به آرامی و موازی با خط افق ذرات رنگ خودرو، بدنه را واكس بزنید.
 
خشگیری عمیق بدنه اتومبیل‌های لوكس
 
در صورتی كه با استفاده از نور فرابنفش تشخیص دادید كه خراش روی بدنه خودرو از نوع عمیق است، پس از مشخص نمودن محل‌های خراش، با استفاده از پولیش‌های قوی ( جامد ) و دستگاه پولیش، به صورت دورانی محل خراش را پولیش‌كاری كنید. در نظر بگیرید كه یدك ( دستمال ) دستگاه پولیش باید از نوع نرم باشد.
پس از پولیش كاری محل خراش را به خوبی بشورید و آن را خشك كنید، دوباره اتومبیل را به زیر نور فرابنفش ببرید تا خطوط منعكس كننده نور بر روی بدنه مشخص شود، حالا با استفاده از یك دستمال نرم، شروع كنید به واكس زدن بدنه، در این مرحله ما به شما پیشنهاد می‌كنیم؛ برای بدست آوردن نتیجه بهتر، كل قطعه و قطعات اطراف محل خراش را به صورت یكدست و در امتداد یك خط واكس بزنید.
1396/04/25
15:23:27
5.0 / 5
6324
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است