دبیر انجمن روغن نباتی اعلام كرد

مخالفت با افزایش قیمت

مخالفت با افزایش قیمت به گزارش نت واش دبیر انجمن روغن نباتی اعلام نمود: با عنایت به روند افزایشی واردات طی هفت ماهه گذشته شاهد كاهش معنادار تولید در فصل مصرف هستیم كه نگران كننده به نظر می رسد و عمده ترین دلیل آن عدم همراهی ستاد تنظیم بازار در بررسی و تصویب پیشنهاد افزایش قیمت روغن نباتی بوده كه به تایید سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان رسیده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، امیرهوشنگ بیرشك در همایش روغن های خوراكی و دانه های روغنی اظهار نمود: حدود دو میلیون تن ظرفیت جدید در صنعت روغن نباتی طی سال 1385 بوجود آمد و میزان تولید روغن جامد از 90 درصد تولیدات در سال 1370 به میزان 50 درصد در سال 90 كاهش یافت.

وی با بیان این كه در هفت ماهه نخست امسال تولید و توزیع در صنعت روغن نباتی چهار درصد كاهش یافت، اضافه كرد: با عنایت به شرایط اقتصادی كشور در سال های 1392 تا 1396 كه ركود اقتصادی را شاهد بودیم كاهش تولید روغن نباتی در ماه های گذشته نگران كننده است.

دبیر انجمن روغن نباتی تصریح كرد: بعد از سال 1390 صنعت روغن نباتی با بحران ارزی، روند رو به رشد تاسیس واحدهای كوچك، تنوع در بسته بندی و تغییر فرمولاسیون روبه رو شد كه ظرفیت تولید روغن نباتی به حدود چهار میلیون تن رسید و حداكثر رقابت در این صنعت شكل گرفت.

بیرشك درباره برخی چالش های صنعت روغن، خاطرنشان كرد: عدم بسط و توسعه فرهنگ مصرف روغن نباتی توسط دستگاه های مسئول، ورود برخی سازمان ها و افراد غیرمتخصص در حوزه تصمیم سازی موضوعات مرتبط با بهداشت و استانداردهای روغن نباتی و همینطور عدم ثبات در قوانین مربوط به واردات روغن خام و دانه های روغنی از جمله این چالش هاست.

وی همینطور با اشاره به گردش مالی بیش از 11 هزار میلیارد تومانی در صنعت روغن نباتی، اظهار داشت: فعالان صنعت روغن نباتی از مسئولان توقع دارند در جهت حمایت از بخش كشاورزی و تولید داخل، صنعت روغن نباتی را از بخشنامه ها و عوارض مختلف كه سبب رشد قیمت تمام شده محصول می شود، معاف كنند. 

1396/09/07
00:27:36
5.0 / 5
4755
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است