قائم مقام وزیر صنعت:

رونق فروش و بازاریابی سبب رونق تولید می شود

رونق فروش و بازاریابی سبب رونق تولید می شود به گزارش نت واش قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه رونق تولید نیازمند رونق فروش و بازاریابی است بر ضرورت پرداخت تسهیلات از جانب بانك ها و فیلتری عمل نكردن آنها تصریح كرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مركزی عنوان كرد: دولت دوازدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت با شروع كار خود اولویت های كاری خویش را در قالب توسعه صادرات، مدیریت واردات، حمایت از تولید داخلی، توجه به معادن و تولید دانش بنیان تعریف كرد و با این سیاست به مسیر خود ادامه می دهد.
وی با تاكید بر اینكه رونق تولید منوط به فروش و بازاریابی است، اظهار داشت: تولید و عرضه در كشور در شرایط قابل قبولی قرار دارد، اما در این جریان باید بحث تقاضا بعنوان اصل كار پیگیری شود. كشور به واسطه جمعیت 80 میلیونی خود بازار مناسبی در اختیار تولیدكنندگان قرار داده است و باید فرهنگ استفاده از كالای داخلی و ارتقای كیفیت و جلوگیری از قاچاق نهادینه شود.
رحمانی خاطرنشان كرد: در مسیر تولید باید ارتباط بین صنایع بزرگ و كوچك برقرار شود شركت هایی همچون آذرآب و هپكو باید به مانند یك لوكوموتیو شركت های كوچك را به دنبال خود داشته باشند و این برقراری ارتباط یكی از سیاست های وزارتخانه است.
وی با اشاره به اختصاص 50 هزار میلیارد تومان اعتبار ابلاغی توسط دولت در حوزه اشتغال بیان كرد: در این حوزه 20 هزار میلیارد تومان در قالب طرح فراگیر اشتغال وزارت كار، 10 میلیارد تومان جهت نوسازی و بازسازی صنایع و 20 هزار میلیارد تومان ویژه طرح های با پیشرفت بیش از 60 درصد و رونق تولید اختصاص یافته است و در كنار 1. 5 میلیارد دلار اشتغال روستایی می توان رشد اشتغال را شاهد بود.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه در ابتدای طرح رونق تولید وضعیت پرداخت تسهیلات از جانب بانك ها رضایتبخش نبوده است، اما شرایط كنونی رو به بهبود است، اظهار داشت: با وجود تلاش ها همچنان باید بانك ها تلاش بیشتری در این راستا داشته باشند بطور قطع به مشكلات بانك ها واقف هستیم، اما باید عارضه یابی شود كه چرا روند پرداخت تسهیلات تا این حد كند و تعداد پرداخت بسیار اندك است.
وی اظهار نمود: البته با اشراف بر چالش ها و فارغ از هرگونه اجبار درخواست داریم كه بانك ها با عنایت به مزیت ها جهت دهی درستی در تسهیلات داشته باشند و منابع مالی در جهت ظرفیت های مناطق و شهرستان ها سوق یابد، همینطور لازم است كه در استان ها بانك ها خود به مانند فیلتر عمل نكنند و نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام كنند بطور قطع مسئولان امر در تهران مسیر را تسهیل خواهند كرد و از روند كاری بانك ها دفاع خواهیم كرد.
وی با اشاره به برنامه ششم توسعه كشور و لایحه بودجه 97 عنوان كرد: بر این اساس حساب درآمد هزینه ای باز می گردد كه در اختیار وزارتخانه خواهد بود و اجرای این قانون كمك شایانی به رفع مشكلات خواهد داشت چراكه برپایه آن 15 درصد این حساب در مناطق معدنی هزینه می گردد و علاوه بر آن وزارتخانه برای توسعه زیرساخت های معدنی و اكتشاف برنامه های ویژه ای در نظر دارد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بازنگری ساختار وزارتخانه با عنایت به توسعه مشاغل جدید اظهار داشت: تامین مواد با استفاده از بورس یكی از مشكلات این حوزه است بورس به منظور جمع آوری دلال بازی بوجود آمده است.
وی خاطرنشان كرد: صنوف تولیدی در قالب طرح رونق تولید دیده شده اند، اما به علت تعداد بالای آنها در سامانه بهین یاب درج نشده اند، البته میزان پرداخت ها در این زمینه بسیار ضعیف است و تهمیدات جدیدی برای ورود اصناف به این سامانه بعد از اتمام پرداخت ها به واحدهای صنعتی، معدنی و كشاورزی دیده شده است.
رحمانی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر كیفیت تولید داخل كه سرلوحه كار دولت قرار گرفته است، بیان كرد: هر جا كه امكان تولید یك شغل وجود دارد باید موانع رفع و در جهت اشتغالزایی اقدام شود البته برای پنج واحد صنعتی بزرگ استان مركزی تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و باید در جهت رفع مشكلات آنها كار اساسی صورت گیرد.


 

1396/09/08
00:15:08
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: بازار , برق , دولت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است