یك كارشناس مطرح كرد:

تجربه های جهانی در صنعت خودرو

تجربه های جهانی در صنعت خودرو به گزارش نت واش یك كارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینكه نرخ بازدهی تولید از تجارت كمتر است، تصریح كرد: صنعت خودروی ایران نیاز به تجربه های جهانی دارد.


امرالله امینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: صنعت خودروسازی كشور نیاز به تجربه های جهانی در جهت خودروساز شدن دارد و این مورد به این معنا نیست كه ایران نمی تواند خودروساز شود.

او با اشاره به اینكه برای خودروساز شدن باید از فعالیت در زمینه مونتاژ شروع كرد و به طراحی رسید، اظهار داشت: در قالب قراردادهای اخیر خودرویی كه رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تعداد آن ها را برای سال جاری منطقی دانسته است، باید كسب و انتقال اطلاعات و دانش فنی صورت گیرد.

این كارشناس صنعت خودرو خاطرنشان كرد: در كنار قراردادهای مونتاژ و تولید خودرو باید به سمت امضای قراردادهای طراحی و قطعه سازی حركت كرد زیرا صنعت خودروسازی كشور باید به حلقه های مفقوده خود برسد.

امینی اظهار داشت: به علت آنكه تولید در ایران سود كمتری نسبت به واردات دارد، قطعه سازان تمایلی به رشد و دریافت استانداردهای به روز ندارند و از جانب دیگر قیمت تمام شده قطعات در ایران بالا است و باید به سمتی حركت شود كه قیمت تمام شده قطعه در كشور كاهش یابد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاكید بر اینكه قراردادهای طراحی و قطعه سازی مناسب در كنار قراردادهای مونتاژ و تولید خودرو می تواند صنعت خودروسازی را رشد دهد، اظهار نمود: دلیل گران تمام شدن قیمت قطعات مسائل مالیات، قوانین كار و نرخ پایین بازدهی تولید نسبت به تجارت است. 

1396/09/02
13:59:44
5.0 / 5
6116
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است