رییس سازمان ملی استاندارد اعلام كرد

دپوی خودروهای وارداتی غیراستاندارد

دپوی خودروهای وارداتی غیراستاندارد به گزارش نت واش رییس سازمان ملی استاندارد ایران از دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی وارداتی غیراستاندارد در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی اطلاع داد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در حاشیه چهاردهمین دوره جایزه ملی كیفیت ایران كه ظهر امروز سالن همایش های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار شد، در پاسخ به این كه چه تعداد خودروی وارداتی كه با معیارهای سازمان ملی استاندارد ایران انطباق نداشته اند مرجوع و دپو شده اند؟ اظهار نمود: هم اكنون در گمركات ما حدود ۱۰۰۰ دستگاه خودرو مجوز ترخیص ندارند و مربوط به خودروهای مختلفی از جمله خودروهای اروپایی یا آسیای دور می شوند. تنها در یكی از گمركات كه مربوط به هرمزگان است 800 دستگاه خودروی غیراستاندارد وجود دارد و در دو گمرك دیگر حدود ۲۰۰ خودرو هم چنین وضعیتی دارند.

وی اضافه كرد: این خودروها هم اكنون در سازمان اموال تملیكی قرار دارند كه اجازه ترخیص یا فروش به آنها نداده ایم و از ابتدای امر هم اعلام كردیم كه باید مرجوع یا صادر شوند. این خودروها ابتدا در گمرك بودند و سپس به اموال تملیكی رفتند و آنجا هم نتوانستند تاییدیه های لازم را دریافت كنند.

رییس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به این كه بیشترین مغایرت تطبیق استاندارد این خودروها چه بوده است؟ اظهار داشت: این خودروها موفق به دریافت گواهی تاییدیه نو نشدند و نتوانستند ۵۲ استاندارد لازم را كسب كنند. بعضی از آنها در مورد میزان مصرف سوخت تطبیق نداشتند و برخی دیگر با مسائل دیگری روبرو بودند.

پیروزبخت همینطور در مورد كیفیت مصالح ساختمانی بیان كرد: استاندارد مصالح ساختمانی به روز شده و تولید در این حوزه مطابق استاندارد است. اما فرآیند ساخت از شناخت ساختگاه تا مرحله ی نهایی باید برپایه استانداردهای مربوطه كه شامل ایین نامه ها و مقررات ساختمان است مدنظر قرار گیرد و هر كدام از آنها رعایت نشود مشكلاتی تولید خواهد شد. یكی از مسائل مهم این است كه نظام مهندسی نباید تاییدیه های لازم را صادر كند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مربوط به صنایع غیراستاندارد در بازار اعلام نمود: در سال قبل حدود ۱۵۰ نشان جعلی استاندارد در همه صنایع كشف شده كه در بخش لوازم خانگی بیشترین محصولات مربوط به اجاق گاز و كولر بود. 

1396/08/30
20:40:57
5.0 / 5
6215
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است