پدرخوانده های حوزه آلودگی هوا

پدرخوانده های حوزه آلودگی هوا به گزارش نت واش معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: گادفادر یا پدرخوانده آلودگی هوا گروه هایی هستند كه به علت برخورداری از قدرت بالا و توان لابی گری بسیار كسی حریف آنها نمی شود. صنعت خودروسازی و حوزه تولید سوخت مهمترین پدرخوانده های حوزه آلودگی هوا هستند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست- به تازگی به منظور بررسی مبحث آلودگی هوا در صحن شورای شهر تهران حاضر شد. وی در این جلسه با اشاره به اینكه مشكل اصلی تهران، آلودگی هوا است، اظهار داشت: «ممكن است برای حل این مشكل حتی چند كارخانه هم تعطیل شود كه باید همه با هم كمك كنیم تا این مشكلات حل شود اما قبول كنید اگر شما اراده كنید تا مشكلات حل شوند باید در مقابل گادفادرهایی (پدرخوانده) قرار بگیرید كه زورشان هم كم نیست «.

در این باره مسعود تجریشی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست- در گفت وگو با ایسنا با عرضه توضیحاتی اظهار داشت: طرح بحث وجود پدرخوانده در حوزه آلودگی هوا از جانب رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه كاهش آلودگی هوا این مفهوم را دارد كه اگر خودروسازان نخواهند كیفیت تولیدات خویش را بهبود بخشند، كسی نمی تواند حریف آنها شود و این وضعیت نشان داده است كه قدرت بسیار زیادی دارند و توان لابی گری آن ها در كشور كم نظیر است.

وی اضافه كرد: علاوه بر خودروسازان، حوزه تولید سوخت هم یكی از مشكلات مربوط به كاهش آلودگی هواست. سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه به طور شفاف عمل و با وزیر نفت نامه نگاری خویش را شروع كرده است و طبق این پیگیری ها آقای زنگنه قول داده است هر پالایشگاهی كه از تولید سوخت استاندارد تخطی كند، تعطیل شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: پیش از این، پایش كیفیت سوخت به صورت فصلی انجام می شد اما از هفته های اخیر این پایش به صورت هفتگی انجام می گردد. واضح است كه پایش كیفیت سوخت وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست است و این سازمان وظیفه خویش را در این زمینه انجام می دهد.

تجریشی در انتها با تاكید بر اینكه سازمان حفاظت محیط زیست وظیفه پایش آلودگی كل كشور را برعهده دارد، اظهار داشت: طی هفته های اخیر با ۱۳ دانشگاه برتر كشور در زمینه پایش سوخت توزیعی در شهرهای مختلف گفت وگو كردم و قرار شده دانشگاه ها به نیابت از سازمان حفاظت محیط زیست اندازه گیری های مربوط به كیفیت سوخت را انجام دهند. این اقدام در جهت گسترش نظارت سازمان محیط زیست بر كیفیت سوخت توزیعی است.

به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر اساس سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران سهم منابع متحرك در تولید آلاینده های گازی ۸۵ درصد است همینطور سهم این منابع در تولید ذرات معلق ۷۰ درصد ارزیابی شده است. 

1396/08/29
12:04:26
5.0 / 5
5329
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است