بر اساس گزارش نیمسال اول ۹۷ اعلام شد

تحویل ۲۸ هزار و ۷۲۷ میلیون كیلووات ساعت به شبكه سراسری برق كشور

تحویل ۲۸ هزار و ۷۲۷ میلیون كیلووات ساعت به شبكه سراسری برق كشور نت واش: واحد یكم نیروگاه اتمی بوشهر از ابتدای بهره برداری تا آخر شش ماهه اول سال ۱۳۹۷، به میزان ۳۱هزار و ۶۵۳ میلیون كیلو وات ساعت برق تولید كرده و میزان ۲۸ هزار و ۷۲۷ میلیون كیلووات ساعت تحویل شبكه برق سراسری داده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، سازمان انرژی اتمی ایران طی ۶ ماه ابتدای سال جاری ۳ هزار و ۴۵۶ میلیون كیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید كرده و از این میزان ۳ هزار و ۱۴۰ میلیون كیلووات ساعت به شبكه برق سراسری تحویل داده است.
از ابتدای سال جاری تابحال تولید برق در این نیروگاه به صورت مستمر و پایدار ادامه یافته است. این در شرایطی است كه كشورمان در تابستان سال ۱۳۹۷ در بخش های مختلف حرارتی و برق آبی با محدودیت های متعددی مواجه بوده است.
طبق گزارش معاونت برنامه ریزی و توسعه شركت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران؛ واحد یكم نیروگاه اتمی بوشهر در مجموع در سال های راه اندازی از سال ۱۳۹۰ و بهره برداری تجاری از مهرماه ۱۳۹۲ تا آخر شش ماهه اول سال ۱۳۹۷، به میزان ۳۱ هزار و ۶۵۳ میلیون كیلو وات ساعت برق تولید كرده و میزان ۲۸ هزار و ۷۲۷ میلیون كیلووات ساعت تحویل شبكه برق سراسری شده است.
این واحد نیروگاهی در جهت صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی و در نتیجه صرفه جویی در مصرف نفت و گاز با عنایت به آمارهای تهیه شده در این خصوص در دوره ۷ ساله فعالیتش به صورت تجمعی معادل ۵۰/۵ میلیون بشكه نفت یا ۷ هزار و ۶۷۶ میلیون متر مكعب گاز طبیعی كه بر مبنای قیمت روز نفت خام و گاز قابل محاسبه است و معادل میلیاردها دلار در مصرف منابع فسیلی كشور صرفه جویی در بر داشته است. بدین ترتیب حتی با محاسبه متوسط ۵۰ دلار برای هر بشكه نفت مبلغی معادل ۲/۵ میلیارد دلار صرفه جویی شده است.
همینطور تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر از ابتدای فعالیت این نیروگاه به صورت تجمعی باعث كاهش انتشار حدود ۲۹ میلیون تن انواع گازهای آلاینده زیست محیطی شده است. كاهش این حجم آلاینده تاثیر بسزایی در آب و هوا و اقلیم كشور دارد كه با عنایت به مشكلات ناشی از افزایش گازهای گلخانه ای و افزایش دمای زمین، كمك شایانی به كاهش گازهای گلخانه ای در كشور شده است.
نیروگاه اتمی بوشهر برای ساخت و بهره برداری از سه واحد راكتور اتمی طراحی شده است. الان واحد یكم این نیروگاه با توان ۱۰۰۰ مگاوات الكتریك در حال بهره برداری بوده و واحدهای ۲ و ۳ آن، هر كدام با توان ۱۰۵۷ مگاوات، در حال طراحی و ساخت هستند.1397/08/21
20:12:43
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: آب , آلاینده , برق , تجاری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است