مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اعلام كرد:

تعطیلی 5200 مرغداری كشور در 4 سال

تعطیلی 5200 مرغداری كشور در 4 سال نت واش: مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی كشور اظهار داشت: به علت مشكلات متعدد، طی چهار سال بیشتر از پنج هزار مرغداری در كشور تعطیل شده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، برومند چهارآیین در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان كرمانشاه كه امروز (9 آبان) برگزار شد، با اشاره به اینكه ظرفیت تولید مرغ در كشور یك و نیم برابر نیاز داخلی است، اظهار نمود: اكنون میزان تولید مرغ كشور به حدود دو میلیون و 100 هزار تن می رسد كه 200 هزار تن مازاد بر نیاز داریم.
وی از فعالیت بیشتر از 14 هزار و 700 مرغداری در سطح كشور هم خبر كه ظرفیت تولید آنها 350 میلیون قطعه در هر دوره است.
چهارآیین تعداد كشتارگاه های طیور كشور را هم 280 مورد اعلام نمود كه اكنون حدود 240 مورد آنها فعال است.
وی ارزش ریالی مرغ تولیدی كشور را هم سالانه حدود 20 هزار میلیارد تومان اعلام نمود و خاطرنشان كرد: میزان سرمایه گذاری انجام شده در این صنعت بر مبنای نرخ كنونی دلار بیشتر از 100 هزار میلیارد تومان است.
به قول این فعال صنعت مرغ، ایران از نظر تولید مرغ رتبه هفتم جهان و رتبه اول خاورمیانه را دارد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، مرغ را یكی از مهمترین پروتئین‎های مصرفی مردم ایران دانست كه 34 درصد پروتئین مصرفی كشور را به خود اختصاص می دهد و افزود: اكنون سرانه مصرف مرغ در ایران 25 كیلوگرم است كه با عنایت به روند افزایشی كه دارد می تواند تا 30 كیلوگرم هم برسد.
چهارآیین اعتقاد دارد، هیچ نوع گوشتی نمی تواند جایگزین مرغ در ایران شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون در كل كشور 155 میلیون قطعه جوجه در حال پرورش است، خاطرنشان كرد: با این میزان تولید برای تامین مرغ تا آخر آذرماه هیچ مشكلی نداریم.
چهارآیین اشاره ای هم به وضعیت مصرف نهاده های طیور در كشور داشت و اضافه كرد: سالانه حدود 1.2 میلیارد دلار انواع نهاده در كشور مصرف می گردد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی كشور از تامین نهاده های مورد نیاز مرغداران در كل كشور هم اطلاع داد و یادآوری كرد: هم اكنون سه میلیون تن نهاده در بنادر كشور وجود دارد كه نیاز مرغداران تا آخر سال را تامین می كند.
وی سپس از مهمترین مشكلات مرغداران یاد كرد و تصریح كرد: تفاوت قیمت زیادی بین هزینه تمام شده و قیمتی كه مرغ عرضه می گردد وجود دارد كه سبب ضرر مرغداران و تعطیلی آنها شده است.
چهارآیین از تعطیلی 5200 مرغداری كشور به علت همین مشكلات طی سال های 90 تا 94 اطلاع داد و عنوان كرد: با ادامه این مشكلات سایر مرغداری ها هم با مشكل مواجه خواهند شد و در آن صورت برای تامین نیاز كشور باید به واردات مرغ روی بیاوریم.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی كشور سركوب قیمت مرغ را كاری نادرست خواند و اضافه كرد: مرغداران اكنون با هزینه های زیادی مواجهند و فقط بدهی معوق آنها به 420 میلیارد تومان می رسد.
چهارآیین تصریح كرد: به علاوه اكنون جریان نقدی برای خرید مرغ از مرغداران وجود ندارد و سرمایه آنها گاهی در قالب چك های چندماهه از بین می رود.
وی اشاره ای هم به وضعیت تامین گاز مرغداری های كشور داشت و با بیان اینه اكنون 57 درصد واحدهای مرغداری كشور گاز دارند، اظهار نمود: درصد مرغداری های مجهز به گاز دركرمانشاه نصف میانگین كشور است.
1397/08/10
02:54:11
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: آب , تولید , دولت , سرمایه گذاری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است