، مطالبات اصناف، تجار، تولیدكنندگان و كارشناسان از وزیر جدید صمت،

شركتهای دولتی واگذار شوند

شركتهای دولتی واگذار شوند نت واش: عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اعتقاد دارد كه یكی از مهمترین اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره جدید فعالیت ها باید خصوصی سازی و واگذاری شركت های دولتی باشد.


سید كاظم دوست حسینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: شرایط اقتصادی بخصوص در حوزه صنعت، معدن و تجارت به علت ركودی كه در تولید وجو دارد، اوضاع مناسبی نیست. امیدواریم وزیر جدید با عنایت به سابقه عضویت در كمیسیون صنایع مجلس، بتواند در حوزه صنعت، معدن و تجارت قدم های موثری بردارد. برنامه هایی كه رحمانی در مجلس اعلام نموده است اگر اجرایی شوند، حداقل نسبت به دوره قبلی موفق تر عمل خواهد نمود چون كه كمابیش برنامه های مثبتی هستند كه می توانند موثر واقع شوند.
وی افزود: اولویت در حوزه صنعت، معدن و تجارت، توجه ویژه به تولید است چون كه بخشی از مشكلات اقتصادی كشور به معضلات این حوزه بر می گردد. در تولید و تامین مالی هنوز معتقدیم كه بخشی از مشكلات این بخش تامین مالی است. هم اكنون كشور توان تولید خیلی از كالاهایی كه وارد می شوند را دارد بنابراین اولویت این است كه توجه ویژه به لیست واردات صورت گیرد و به حوزه هایی همچون صنایع كوچك و متوسط، مراكز دانشگاهی، تحقیقاتی و هر جایی كه فكر می كنند این كالاها قابل تولید در داخل هست، ابلاغ كنند تا تولید داخل صورت گیرد و از مصرف ارزی برای واردات جلوگیری شود.
این عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار نمود: البته در حوزه تامین مالی هم دغدغه برای تولیدكنندگان وجود دارد. اما یك راهكارش این است كه اوراق مشاركت و اوراق بدهی ها را فعال نماییم. به عبارتی در صنایع و تولیداتی كه پر بازده هستند، منابعشان از مردم به صورت مستقیم با ضمانت وزارتخانه یا دستگاه های دیگر تامین گردد.
وی ادامه داد: سازمان هایی همچون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) كه به صورت هلدینگ عمل می كنند، باید گسترش صنعت را انجام دهد. یعنی بایستی صنعت را تولید و واگذار كنند. این مورد باآنكه جزو اساسنامه سازمان هایی همچون ایمیدرو و ایدرو بوده است اما این دو سازمان مدت هاست كه مشغول شركت داری هستند در صورتیكه باید شركت های در اختیار خویش را واگذار كنند و از منابع آن مجدد صنایع جدید تولید كنند.
دوست حسینی با تاكید بر این كه باید این شركت ها واگذار و به بخش خصوصی سپرده شوند، اظهار داشت: این اقدامات تابحال مورد توجه نبوده كه امیدواریم وزیر جدید از این نظر تولید تحول كرده و موفق عمل كند.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، روز گذشته رضا رحمانی در جریان بررسی صلاحیت وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی؛ با كسب ۲۰۳ رای موافق از مجموع ۲۶۵ رای مربوطه بعنوان وزیر جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) انتخاب گردید.1397/08/06
15:36:03
5.0 / 5
5017
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است