شكارچیان پرندگان كمیاب درگلستان به دام افتادند

شكارچیان پرندگان كمیاب درگلستان به دام افتادند نت واش: در ۱۰۰روز گذشته، ۲۱ نفر اعضای ۱۱ گروه شكار غیرمجاز پیش از هر گونه صید و زنده گیری پرندگان با ارزش و كمیاب از جانب محیط بانان در غرب استان گلستان دستگیر و به دام قانون افتادند.به گزارش نت واش به نقل از مهر مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان اظهار داشت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست منطقه با تشكیل پرونده شكارچیان متخلف را به محاكم قضایی تحویل دادند.
به گفته امیر عبدوس، از متخلفان شكار یك خودرو، ۹دستگاه موتورسیكلت پرقدرت و تعدادی دوربین چشمی و تله مخصوص(شبچه) و بیشتر از ۲۵ قطعه پرنده طعمه كشف و ضبط شد.
وی تصریح كرد كه اعضای این گروه ها پیش از هرگونه موفقیت در صید و زنده گیری پرندگان شكاری دستگیر شدند.
حوزه استحفاظی حفاظت محیط زیست غرب و شمال غرب گلستان به علت برخورداری از زیستگاه های منحصر بفرد دشتی و مرتعی در راه مهاجرت پرندگان شكاری واقع بوده و همه ساله از اوایل شهریور تا آذر ماه میزبان این گونه های با ارزش و حمایت شده، است.
پرندگان شكاری غذای خویش را با استفاده از صید پرندگان و یا حیوانات دیگر(خزندگان و جوندگان) و با استفاده از توانایی های خاص از قبیل سرعت عمل و بینایی بالا و داشتن منقار و چنگال قوی به دست می آورند.
این پرندگان با عنایت به اینكه در رأس هرم غذایی قرار دارند از نظراكولوژیك حائز اهمیت بوده و بعنوان مبارزه گر بیولوژیك در دفع آفات وامراض اراضی زراعی و گونه های مرتعی عمل می كنند.
بندرتركمن و گمیشان هر یك با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب و شمال غرب استان گلستان واقع هستند.

1397/07/28
22:05:50
5.0 / 5
5374
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است