دبیر ستاد توسعه زیست فناوری مطرح كرد

سیر صعودی تقاضای جهانی برای كودهای زیستی، لزوم اقتصادی كردن كشاورزی زیستی در كشور

سیر صعودی تقاضای جهانی برای كودهای زیستی، لزوم اقتصادی كردن كشاورزی زیستی در كشور نت واش: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در دنیا توجه به كودهای زیستی افزایش یافته و تقاضای جهانی برای این محصول سیر صعودی دارد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی در مورد اهمیت استفاده از كودهای زیستی، بیان كرد: استفاده از این كودها سبب افزایش میزان مواد غذایی و مواد آلی خاك، كاهش نیاز به مصرف كودهای شیمیایی، افزایش قدرت جذب مواد غذایی توسط گیاهان، جلوگیری از فرسایش خاك و اصلاح شوری خاك به كمك گوگرد موجود در كود می گردد.

وی ادامه داد: خوشبختانه ما در كشور در زمینه كودهای زیستی بسیار موفق هستیم. استفاده از این نوع كودها علاوه بر اینكه سبب پایداری محیط زیست می شود؛ امنیت غذایی را هم به همراه دارد.

بر مبنای اعلام معاونت علمی، به قول قانعی، برای پایه گذاری سیستم كشاورزی زیستی در ایران نیاز است كه همزمان با توسعه تولید این محصولات، در مورد تولید زمینه های عرضه مطمئن در شبكه توزیع هم برنامه ریزی های لازم صورت گیرد؛ چونكه اقتصادی كردن كشاورزی زیستی برای توسعه و گسترش آن ضروری می باشد.
1397/06/21
19:51:36
5.0 / 5
4243
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است