معاون وزیر كشاورزی به ایسنا اعلام كرد

گوشت خارجی نهایتا كیلویی ۲۹ هزار تومان، لغو مجوز گران فروشان

گوشت خارجی نهایتا كیلویی ۲۹ هزار تومان، لغو مجوز گران فروشان نت واش: معاون وزیر كشاورزی اعلام نمود: گوشت منجمد گوساله حداكثر باید كیلویی 29 هزار تومان به دست مصرف كنندگان برسد و اگر تخلف و گرانفروشی از واردكننده ای سر بزنند، دیگر به او مجوز واردات نمی دهیم.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، قیمت گوشت قرمز در ماه گذشته در بازار روند افزایشی داشته و بر مبنای آخرین آمار بانك مركزی از متوسط قیمت خرده فروشی مواد خوراكی در تهران در هفته منتهی به دوم شهریور ماه امسال هر كیلوگرم گوشت قرمز گاو و گوساله بی استخوان ۵۵ هزار و ۳۱۱ تومان به صورت متوسط در سطح شهر تهران فروخته شده است كه نسبت به هفته مشابه ماه قبل ۱۵.۵ درصد و نسبت به هفته مشابه سال قبل ۳۶.۷ درصد افزایش قیمت را تجربه كرده است.

در این باره علی اكبر مهرفرد - معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد كشاورزی - به ایسنا اظهار داشت: ارز مورد نیاز واردات گوشت منجمد گوساله با نرخ ۴۲۰۰ تومانی تامین شده و واردكنندگان بر این اساس مجاز هستند هر كیلوگرم گوشت قرمز منجمد گوساله را حداكثر ۲۷ هزار تومان بفروشند و برپایه توافقی كه بین وزارتخانه های جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان انجام شده است قیمت این محصول پروتئینی حداكثر باید ۲۹ هزار تومان برای مصرف كنندگان باشد و كسانی كه خارج از آن عمل كنند، تخلف كرده و دستگاه های نظارتی با آن برخورد می كنند.

عرضه گوشت های وارداتی در میادین تره بار و فروشگاه های زنجیره ای

وی با بیان این كه مردم باید متخلفان در این زمینه را به دستگاه های نظارتی معرفی كنند، اضافه كرد: مسئولیت كسانی كه بعنوان واسطه در این بازار عمل می كنند از نظر هزینه برعهده واردكنندگان است؛ ازاین رو باید آنها افراد امین خویش را برای این كار انتخاب كنند تا مقررات و قوانین در این زمینه به خوبی اجرایی شود.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: كسانی كه در این میان تخلف شان محرز شود دیگر به انها اجازه واردات داده نخواهد شد. البته تخلفاتی در این زمینه شناسایی و به دستگاه های نظارتی معرفی شده اند.

افزایش واردات گوشت و دپوی محصول در بنادر كشور

مهرفرد با بیان این كه امسال ۴۴ هزار تن گوشت منجمد گوساله وارد شده است كه از نظر میزان و ارز اختصاص یافته شده بیش از بازه زمانی مشابه در سال قبل است، اظهار نمود: شبكه توزیع این محموله ها به ترتیب اولویت میادین میوه و تره بار، تعاونی ها، فروشگاه های زنجیره ای و مصرف كنندگان عمده مانند پادگان ها، بیمارستان ها و نماینده اتحادیه رستوران داران است كه مدیریت و نظارت بر این بازار تا اطلاع ثانوی به شركت پشتیبانی امور دام واگذار شده است كه با همكاری انجمن واردكنندگان فرآورده های خام دامی انجام می گردد.

وی اعلام نمود: همه سردخانه ها مكلف هستند موجودی گوشت منجمد خویش را شامل نام صاحب كالا، میزان موجودی و نوع قطعات گوشت به شركت پشتیبانی امور دام و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام كنند. همینطور یكی از تعهدات واردكنندگان این است كه با قیمت تعیین شده شبكه های توزیع را تامین كنند.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد كشاورزی با بیان این كه هیچ مشكلی از نظر تامین گوشت قرمز وجود ندارد، اظهار داشت: میزان زیادی گوشت منجمد گوساله در بنادر كشور وجود دارد كه مقرر شده با همكاری بانك مركزی بزودی ارز آنها پرداخت و ترخیص صورت گیرد كه البته با دیگر دستگاه های متولی همچون گمرك و سازمان دامپزشكی هم هماهنگی های لازم صورت می گیرد.
1397/06/05
14:50:13
5.0 / 5
4598
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است